לפעמים זה יכול להיות לא פשוט כלל למצוא מקום שגם הילדים ייהנו בו וגם המבוגרים. לרוב אחד הצדדים צריך להתפשר (כולנו יודעים מי הוא אותו צד). מצאנו עבורכם את הפתרון המושלם – ביקור במגוון מוזאוני העיר חיפה המשלבים פעילויות ומייצגים המתאימים מגדול ועד קטן.

מוזיאון העיר

המוזיאון מספר את סיפורה של העיר חיפה המודרנית (״חיפה החדשה״) שהחלה לפעול במאה ה-18 עם הריסת העיר העתיקה ״חיפא אל-עתיקה״. מסע ממשיך בהפיכתה של חיפה לעיר רב לאומית, קוסמופוליטית ועוקב אחר התהוותה מעיר פועלים אדומה למטרופולין צפוני כיום.

המוזיאון ממוקם במושבה הגרמנית, בסמוך למיקומה של העיר ההיסטורית, החושף מרקם עירוני מורכב ועשיר המבקש לתת ביטוי למגוון היסטוריות של אוכלוסיות שונות בעיר.

בנוסף לבחינת סיפורה המיוחד של העיר חיפה, המוזיאון מקדם שיח העוסק בתרבות העירונית ובמרחב באורבני כמושא מחקר.

מוזיאון העיר | צילום: יפעת אשכנזי

מוזיאון העיר | צילום: יפעת אשכנזי

מוזיאון חיפה לאמנות

מוזיאון חיפה לאמנות הוא אחד מבין שלושת מוזיאוני האמנות הגדולים ביותר בישראל ומשתרע על פני 3,500 מ״ר. המוזיאון שוכן בשכונת ואדי ניסנאס, בתפר בין שכונה יהודית, מוסלמי ונוצרית, בתוך מבנה אבן הצופה לנוף הנמל. המקום מציג בתוכו אלפי יצירות אמנות של יוצרים ישראלים ובינלאומיים ומספר את סיפורה של התרבות הישראלית העכשווית.

במוזיאון תוכלו לצפות וליהנות ממגוון גדול של מייצגים, סיורי אומנות, הרצאות, אירועים מיוחדים ותערוכות מתחלפות.

מוזיאון חיפה לאמנות | צילום: מתן סיוון

מוזיאון חיפה לאמנות | צילום: מתן סיוון

המוזיאון הימי הלאומי

חיפה היא בראש ובראשונה עיר של ים, כך שלא מפתיע שהמוזיאון הימי הלאומי של ישראל נמצא בגבולותיה. המוזיאון השוכן קרוב לחוף שקמונה ולשכונת בת גלים, מציג את תולדות הספנות באגן הים התיכון ואת סיפורה הימי של חיפה. ברחבי המוזיאון מוצגים כ-5,000 ספינות עתיקות וחדשות, ארכיאולוגיה ימית כמו מטמוני מטבעות זהב, דגמי אניות ועוד.

מדובר במוזיאון חוויתי ביותר המתאים הן למבוגרים והן לילדים. בקומת הקרקע תמצאו שלל הפעלות מרתקות ומלמדות עבור ילדים החל מגילאים קטנים ועד לגדולים. שם יוכלו ללמוד על פיראטים, להתחפש אליהם ולשחק במגוון משחקים. בקומות הגבוהות המבוגרים שביניכם ייהנו ממגוון מייצגים מרשימים.

מוזיאון הימי לאומי | צילום: גני כצנר

מוזיאון הימי לאומי | צילום: גני כצנר 

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

מוזיאון טיקוטין מוקדש לאחת התרבויות המרתקות ביותר בעולם –יפן. המקום תוכלו לצפות בתערוכות המציגות אמנויות מסורתיות ועכשוויות ולהכיר בצורה מעמיקה יותר את התרבות היפנית.

במוזיאון תמצאו כ-7,000 מוצגי אמנות ביניהם: חרבות, טקסטיל, קרמיקה, ציורים, הדפסים, פרגודים, ספרים ועוד. בנוסף לתערוכות המושקעות, במקום נערכים סיורים, אירועים מיוחדים, הקרנות סרטים וכן קורסים ללימוד יפנית ברמות שונות, סדנאות יצירה וסדנה ליצירת קימונו המיועדת לילדים.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית | צילום: גני כצנר

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית | צילום: גני כצנר