כל המידע על המוזיאון הימי הלאומי בחיפה

רוצים לצאת להרפתקאות? בואו לגלות אוצרות לאומיים ומוצגים מרתקים מתחום הספנות, הארכיאולוגיה התת-ימית והאמנות העתיקה במוזיאון הימי הלאומי. המוזיאון מתוכנן כך שמבקרים בכל הגילאים ולכל בני המשפחה יוכלו למצוא בו את מקומם. אלו האוהבים התנסות חווייתית המוזיאון מציע מגוון של אפשרויות, כמו פעילות דיגיטלית אינטראקטיבית, משחקים, תחפושות, צילום, צפייה בקטעי סרטים ועוד, ולאלו המבקשים להעמיק ידע ומחקר, המוזיאון מספק מוצגים מופלאים ונדירים ומידע מקיף היסטורי מרתק. 

במוזיאון הימי הוקמו מתחמים חדשים במטרה להתאים את הנושאים הייחודים בהם עוסק המוזיאון הימי הלאומי לכל קהל המבקרים.

המתחמים שלנו

התערוכות והמתחמים החדשים ברחבי המוזיאון יאפשרו למבקרים הזדמנות להתחבר ולהבין את המשמעות העמוקה של הים עבור בני האדם ,לגבש מודעות ואכפתיות כלפי סוגיית הבריאות האקולוגית של הים הניצבת לפתחנו - כל זאת באופן נגיש ומלא באפשרויות להסתקרן, לשחק וללמוד דברים חדשים.

המוזיאון מציג כיום מתחמים מגוונים וייחודים ביניהם: הים שלנו, תל הדגים, זמן בכמוסה, נמל הבית, ימאים צעירים, פיראטים–בין אמת לאגדה, הצילו! SOS, חצר הסיפון התחתון.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)
תערוכה חדשה במוזיאון הימי הלאומי בחיפה: "ים ומלואו"

תערוכת יחיד של רמי קליין מציגה נקודת מבט לא שגרתית - אמנותית, פואטית ומדעית - על הטבע הימי, התערוכה מלווה במרחב פעיל לכל המשפחה, עם מגוון סדנאות, ביניהן: סימביוזה בים: יצירת סרטון אנימציה בטכניקת סטופ מושן, שגיבוריו הם בעלי חיים ימיים בשונית האלמוגים, אשר משתפים פעולה ביניהם; שיר לשונית: חיבור שירים בהשראת צילומים מתוך התערוכה, שיוצגו לראווה בלוח מגנטי: פינת משחקי ים ועוד.

עוד על המוזיאון: 

המוזיאון ממוקם בכניסה הדרומית לחיפה ומושך אליו אלפי מבקרים בשנה. במחסניו מסתתרים אוצרות לאומיים ומוצגים מרתקים מתחום הספנות, הארכיאולוגיה התת-ימית והאמנות העתיקה. האוסף הגדול משקף את הכוח האדיר של הים בעיצוב התרבות, הדת והכלכלה של אגן הים התיכון במשך אלפי שנים. אנו כאן – בישראל המודרנית, כמו גם באזור חיפה – חולייה ברצף של היסטוריה זו. מרתק להיווכח בחשיבותו של הים בהקשר הגיאוגרפי של ארץ ישראל ושל סביבות העיר חיפה בפרט, מימי קדם ועד ימינו.

לצד זאת, העיסוק בים נקשר לנושאים אוניברסליים בוערים, כמו הבריאות האקולוגית של הימים והאוקיינוסים והנזקים שנגרמים להם, ההגירה מארצות העולם השלישי דרך הים, ועוד. על רקע נושאים אלו פעילות המוזיאון מעודדת מפגשים בין חוקרים, אנשי מקצוע, פעילים סביבתיים וקהלים מגוונים.