בית פלוגת הכותל

072-330-3116
בית פלוגת הכותל עוסק בחשיפת הסיפור של חברי תנועת בית"ר, צעירי פלוגת הכותל, ששמרו על הכותל המערבי בתקופת שלטון הבריטים בארץ. לצד הסיפור ההיסטורי המובא בבית המקורי ששימש את הפלוגה, מציג המוזיאון את מעשי הגבורה, החיים בצל הסכנה ומוצגים שנשארו יותר מ-80 שנה

המיצגים הקבועים והמרכזיים במוזיאון בית פלוגת הכותל לוקחים את המבקרים במסלול שהתחיל בשנת 1928, כשהבריטים הגבילו את הקיום היהודי בארץ ישראל ואסרו על תקיעת שופר ליד הכותל המערבי בעקבות תלונתם של הערבים, שהתקיעה פוגעת בקודשי האיסלאם. הביקור מתחיל עם מיצג קצר שחושף את חברי תנועת הנוער בית”ר, עובר דרך פסלים ודגם של חדר השינה ששימש את הפלוגה ועובר אל המיצג הראשי. 

המיצג הראשי חושף את סיפורה של הפלוגה שלקחה על עצמה להגניב את השופר האסור אל הכותל, כדי שהיהודים יוכלו לקיים את המצווה בכל יום כיפור. בסיפור שזורה האידאולוגיה של תנועת בית”ר דרך מעשי גבורה, הבחירה בחיים תחת סכנה מתמשכת, מאסרים ועימותים עם האוכלוסיה הערבית והשלטון הבריטי. בנוסף מציג המוזיאון הפועל באמצעות מרכז מורשת מנחם בגין כמה מהפריטים של חברי התנועה, ביניהם השופר שהגניבו לכותל, אקדח העץ ששימש אותם בסיורים ברובע היהודי ותמונה של כל תוקעי השופר.

הוראות הגעה

כתובת: רחוב היהודים פינת פלוגת הכותל

בתוך הרובע היהודי בירושלים

שעות פתיחה

ראשון – שישי, 9:00-17:00, בתיאום מראש בלבד

מחירים

מבוגר: 20 ₪, ילד / אזרח ותיק / נכה / כוחות הביטחון: 15 ₪, קבוצות: מחיר מיוחד

משתתף בכרטיס Jticket של הרובע היהודי

התקשרו עכשיו לבית פלוגת הכותל: 072-330-3116

חוות דעת על בית פלוגת הכותל

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...