כל המידע על מוזיאון הטבע התנ"כי

ב-1 ליולי 2023 נפתחה במוזיאון תערוכה מיוחדת במינה: The Art of the Ark – אמנות התיבה
התערוכה מוקדשת כל כולה לתיבות נח ולייצוג השונה שלהן מרחבי הגלובוס. מדהים לראות עד כמה תיבת נח היא מוטיב שחוזר על עצמו בתרבויות ובדתות רבות ברחבי העולם עם בפרשנות שונה בהתאם לתרבות המקומית. זהו סיפור מרתק במיוחד המשלב בין אמנות הגילוף, עיצוב מיניאטורות והתייחסות לבעלי החיים המקומיים המתאימים לכל תיבה ולכל קהילה ברחבי העולם. 

בעבודת ליקוט שנמשכה כשנה וחצי, אסף מנהל מוזיאון הטבע התנכ”י, הרב ד”ר נתן סליפקין, אוסף ייחודי של
עשרות דגמים אמנותיים של תיבות נח. האוסף המרשים, כולל למעלה מ-100 ייצוגים של תיבת נח ביניהם: דגמים, מארה”ב ועד הפיליפינים, מרוסיה ועד מוזמביק, כולל אפילו סיביר, סרי לנקה ועוד (חכו שתפגשו את תיבת נח שהגיעה אלינו מסין וצורתה כצורת דרקון). 

סיפורה של תיבת נח הוא גם סיפורם של בעלי החיים העומדים בסכנת הכחדה וסיפורה של האקולוגיה בכדור הארץ והשינויים השונים שעברו במיליוני השנים. תיבות נח מתעוררות לחיים בתפאורה היפה של המוזיאון ומספרות את הסיפור המרתק של נח ואשתו נעמה וסיפורו של עולם החי כולו. 

תערוכת אמנות התיבה היא חלק מחווית הביקור במוזיאון הטבע התנכ”י וגם כלולה כמובן במחיר הכניסה.

המוזיאון החדש ממוקם בסמוך לבית שמש, עם חניה צמודה ומתחם ממוזג ומרווח. את המוזיאון ייסד הרב ד”ר נתן סליפקין, שחקר ופיתח את תחום בעלי החיים של התנ”ך, הסמליות שלהם וההיסטוריה שלהם, שהיא גם ההיסטוריה של כל החיים בארץ ישראל. 

במוזיאון תצאו למסע מודרך להכרות עם בעלי החיים השונים שחיו כאן עוד מימי התנ”ך, תקבלו הסברים מרתקים, תשמעו סיפורים מסמרי שיער ותוכלו גם לפגוש מקרוב צבים, לטאות, שרקנים, ארנבות, זוחלים ונחשים ואולי אפילו ללטף, בזהירות ובהשגחה כמובן. 

בנוסף, תמצאו במוזיאון את אוסף השופרות הגדול ביותר בעולם, אוסף מרשים של קונכיות וצדפים, אוסף מינרלים ומוצגים נדירים מעולם החי והצומח העשיר של ישראל.