הכירו את נמל עכו

נמל עכו, מחולק לשני חלקים, כאשר החלק הדרומי (אזור המרינה) מיועד ליאכטות ולספינות נוסעים בשכר והחלק הצפוני, מיועד לסירות ולספינות דיג. הנמל נמצא מדרום לעיר העתיקה ובנוי על שרידי נמל עתיק, מהתקופה הצלבנית. לנמל המפורסם יש חלק היסטורי ביישוב ארצנו, מכיוון שלאחר כיבוש הצלבנים, נמל עכו הפך לשערה המרכזה של ארץ ישראל ומוקד משיכה לעולים יהודים ונוצרים כאחד.

מה יש לעשות בנמל עכו?

קחו לכם שעתיים והסתובבו בנמל ההיסטורי, שלאחרונה עבר מתיחת פנים מאסיבית והתחדש בבמות ישיבה עם כיסאות נוחים, מצצלות ומקום מסודר לדוכנים. מכאן תוכלו לראות את חומות העיר העתיקה ואת המגדלור ההיסטורי של העיר. אם הגעתם עד כאן אל תפספסו שייט חוויתי בים הפתוח. תוכלו לבחור בין מספר אופציות: שייט רגוע בסירה קטנה שמושלם לכל המשפחה, חוויה אקסטרימית בסירת טורנדו או שייט מלכותי בספינה של מלכת עכו. עוד תוכלו לעצור לארוחת צהריים באחת המסעדות ששוכנות בנמל או בקרבתו.

מסעדות שממוקמות בנמל:

אלמרסא – המסעדה המודרנית של השף עלאא מוסא, מציעה תמהיל עשיר של מנות דגים, בשרים ופירות ים טריים, בשילובים מפתיעים ובאווירה מוקפדת. אגב, גם הצמחונים ימצאו כאן לא מעט אופציות טובות.

אבו כריסטן – המסעדה הוותיקה והאהובה שעומדת בנמל כבר מעל 70 שנה, מציעה מבחר מנות עכואיות מסורתיות, ביניהן דגים ובשר טרי, שיפודים וסלטים טריים ומתובלים היטב, כמיטב המסורת הערבית. 

עוד תוכלו ליהנות ממסעדות במרחק הליכה קצר מהנמל – טורקיז, דוניאנא וכמובן אורי בורי המפורסמת.