כל המידע על ארטלנד – תערוכה ומשחקיית אמנות לילדים

ארטלנד, תערוכה ומשחקיית אמנות, תפעל החל מ-6 ליולי ועד 28 בספטמבר בגלריית ארטסטיישן, גלריה מובילה לאמנות עכשווית, אשר ממוקמת במתחם התחנה בתל אביב. חלל הגלריה רחב הידיים יעוצב בתפאורה מיוחדת ויחולק לחללים אשר בכל אחד מהם תתקיים פעילות אחרת ותכנים המלמדים על אמנות ויוצרים אמנות. כולנו יודעים שביקור עם ילדים בגלריות או במוזיאונים מלווה בדרך כלל בשמירה צמודה של ההורים, לחישות של בקשה לשמור על השקט ושומרים ועובדי גלריות קפוצים המבקשים נא לא לגעת! מנגד, ילדים רואים וחווים אמנות בצורה טוטאלית, ניטראלית וללא עכבות ומוסכמות. התמימות מספקת תגובה ראשונית, כנה ונקייה שכל אמן שעובד ימים כלילות בסטודיו מקווה לקבל מצופיו. הרצון לגעת, לחוש, לטפס ולהגיב בקול הם חלק בלתי נפרד מהחוויה הכוללת של ילד הצופה באמנות.
ארטלנד מאפשרת את החוויה הרב חושית הזו ועוד, בהיותה תערוכת אמנות עכשווית המכוונת כולה לילדים.

בארטלנד כמה מתחמי פעילות וחוויה הכוללים בין היתר:

תערוכת אמנות של ילדים - תערוכה בה יוצגו עבודות נבחרות של ילדים מוכשרים מכל רחבי הארץ. המציגים יבחרו על ידי וועדה אוצרותית מקצועית, וכן דרך דף הפייסבוק של התערוכה בו יצביע הקהל הרחב.

חלל רב חושי - חלל אינטראקטיבי בו יוכלו המבקרים ללמוד על טכניקות עבודה ולגעת בחומרים המשמשים אמנים כגון צילום, פיסול, רישום, צבעים לסוגיהם, חומרי פיסול, פחם, רדי מייד ועוד.

מתחם יצירה - איזור סדנאות ופעילות יצירה מודרכת בו יוכלו הילדים ליצור ולגעת בחומרים מגוונים ולצאת עם יצירה פרי ידם. חללי ועמדות פעילות יציעו הפעלות בטכניקות וחומרים שונים כמו גירים, מגנטים, אור ותנועה, דיוקן עצמי ועוד. במהלך תקופת הפעילות יתקיימו בארטלנד סדנאות עם אמנים מובילים שיפגשו את הילדים, יספרו להם על יצירתם וייצרו יחד איתם עבודה על פי טכניקת האמנות שלהם. המידע יפורסם באתר הגלריה ואתר מתחם התחנה.

תערוכת אמנות עכשווית - תערוכה של אמנים עכשוויים המובילים את סצנת האמנות הישראלית, אשר בה יוכלו הילדים ללמוד בשפה שלהם על האמנים, על החומרים מהם עשויות העבודות, ועל דרך היצירה שלהם.

  • גילאים: 3 ועד 14.
  • משך הפעילות: שעה-שעה וחצי
  • שעות הפעילות: ב'-ה' 11:00-19:00, ו' 10:00-14:00, שבת 10:00-19:00