כל המידע על מתחברים בדרך לירושלים - צעדה לירושלים

הצעדה תתקיים במהלך חול המועד סוכות למשך יומיים ותכלול לינה בשטח בהר איתן. פעילויות משותפות, מוסיקה, הופעה מרכזית של שלומי שבת ושל האמנים מוש בן ארי ועידן עמדי. ביקור בסוכות, שיוצבו לאורך כל הדרך על ידי ארגונים וגופים משתתפים, דיונים חברתיים ועוד על מנת שינעימו את זמנם של השותפים בצעדה וימלאו אותה בתוכן. בין הצועדים ייקחו חלק: צעירים, ותיקי הארץ, משפחות עולים, ילדי הארץ, דתיים, חילוניים, ערבים נוצרים ומוסלמים, דרוזים, יהודים, תנועות נוער, ארגונים, ארגוני ספורט , משפחות וכל מי שירצה להשתתף.

הצעדה לכיוון ירושלים תחל ביום שני ה- 23.9 י"ט בתשרי מחניון שורש. לאורך שביל ההליכה תוקמנה סוכות שונות של גופים משתתפים, ולהקות שונות של מוסיקאים שינעימו את זמנם של הצועדים. לקראת הערב יגיעו הצועדים להר איתן שם ילונו את הלילה. בהר מתוכננות פעילויות שונות שישלבו בין הקבוצות השונות כמו ארוחת ערב משותפת ביחד, נגינה ביחד שירה ושיח בין רבים ושונים.

ביום השני ייצאו הצועדים מהר איתן לכיוון ירושלים שם יתחברו עם צעדת ירושלים המסורתית המתקיימת מידי שנה. הצועדים יבקרו במרכזיים הקהילתיים, בשכונות ובתים לאורך המסלול ולסיום יתארחו כמיטב המסורת אצל תושבי ירושלים, כאשר הרעיון המרכזי הינו להפגיש בין קבוצות באוכלוסייה שאינן טריוויאליות אחת לשנייה ובדרך אחרת אולי לא היו נפגשות.

בצעדה ישתתפו: צעירים וותיקים, עולים וילדי הארץ, דתיים וחילוניים, ערבים נוצרים מוסלמים דרוזים ויהודים, תנועות נוער, ארגונים חברתיים ומשפחות קבוצות, מכל רבדי האוכלוסייה, באופן פרטי ובקבוצות מאורגנות.

הצעדה יוצאת מחניון שורש בשעה 8:00 בבוקר
מחיר השתתפות ליומיים צעדה, הכולל לינה, מופע מרכזי ו-3 ארוחות הינו סמלי ביותר- 25 שקלים לצועד.

מחיר כניסה להופעה מרכזית בלבד - 50 שקלים.