רמלה: עיר של עבר ועתיד

טיולי FREE TOUR: רמלה היא העיר היחידה בישראל שבנו הערבים בעת העתיקה. בסיורנו המרתק נעבור במסגד הלבן, העיר העתיקה, החמאם, המסגד הגדול, השוק ומעט על העיר החדשה ומה עשה פה הנמר של משה דיין במלחמת העצמאות. בשוק נדבר על שלושת עמודי התווך המרכזיים: הבורקס הטורקי הכי טעים בארץ, חנות התבלינים ההודית האקזוטית והסנדביץ' התוניסאי של אלי

רשימת הטיולים

  • הרשמה 11/10/2019 (יום שישי) בשעה 08:00
  • הרשמה 25/10/2019 (יום שישי) בשעה 08:00

מחירים

טיולי FREE TOUR

איפה נפגשים

גן נשיא, ברחוב שלמה המלך פינת הרצל, ליד מוזיאון רמלה. מגיעים מרחוב הרצלן, רחוב ראשי, מצפון לדרום, משם פונים לרחוב שלמה המלך, לחניה הגדולה של השוק. סימן מול היכר תחנת המוניות. ניתן לחנות בחניה גדולה של השוק או בחניות הכורכר בקרבת מקום, ללא תשלום. (הרשמה מראש חובה)

על הטיול

משך הסיור: 3 שעות | מתאים לילדים: נוער ומעלה | מתאים לכסאות גלגלים ועגלות: לאטיול free tour :     נתחיל את הסיור במסגד הלבן, שנבנה לראשונה במאה השמינית, היום רואים את השרידים של המבנה מהמאה ה-14, שהוא באזור מרכז העיר הקדומה, ונבנה בפקודת מוחמד אבן קלאון. המבנה שימש כמגדל תצפית. הוא מרשים ולידו מסגד ומאגרי מים.

נדבר על בריכת הקשתות(לא נכנס כיוון שהכניסה בתשלום), שנבנתה כמאגר מים בשנת 789 (התקופה העבאסית). הבריכה נחשבת למבנה היפה והמפואר מהתקופה הזו, והתפרסמה בימינו כאשר שימשה כאחד מאתרי הצילום של הסרט "חסמבה ונערי ההפקר" בשנות השבעים. כאשר זאב רווח ושלמה ארצי הם בין השחקנים המפורסמים.

משם נמשיך לכוון הער העתיקה, נבקר  בכיכר לזכר אירוע כיבוש העיר על ידי צה"ל ביולי 48, ונדבר על הקרבות , יש שם פסלים של המפקדים  במבצע דני ותאור הקרבות.

משם נגיע לעיר העתיקה , דרך הרבעים הנוצריים, הכנסיה הפרנציקאנית, הכנסיה היונית אורתוכסית, נתרשם ממבנה החמאם התורכי חמאם רדואן, קליפסו , ומשם נגיע לשוק.

השוק ברמלה הוא אחד מהשווקים היפים ביותר בארץ. המבנה שלו חדש ומרשים, נקי ומסודר, ונפגוש בו שלל צבעים וריחות. נתעכב בכמה דוכנים מפורסמים כמו הלימונדה, הבורקס התורכי, התבלינים ההודיים ועוד. 

נסיים את סיורנו בשוק אם יוותר זמן נראה את המסגד הגדול, הוא מסגד אל עומרי. המסגד הנדיר ביופיו הוקם במקור ככנסייה באמצע המאה ה-12. יש בו שלושה אולמות מקבילים, אולם תווך ושתי סיטראות (אפסיס) שזהו מבנה קלאסי של באזיליקה הרומית. זהו אחד המבנים הגדולים היחידים שנשארו בשלמותם מהמאה ה-12.

בימי שישי מתקיימת בו תפילה כך שלא נוכל להיכנס, אך נוכל לספר את סיפורו ולהתרשם מהמבנה.
 

צילמתם בסיור? העליתם את התמונות לפייסבוק? תייגו את עמוד הפייסבוק של טיולי (tiuli@) ואולי נפרסם את התמונות שלכם בעמוד שלנו, כדי שכולם יוכלו לראות!

בהדרכת

ארנון נחמיאס

מדריך ברמה גבוהה, בעל השכלה ידע וניסיון רב. מדריך העובד עם מגוון אוכלוסיות, אוהב לעבוד עם מבוגרים וילדים כאחד. מומחה בהיסטוריה, תנך ויהדות, טבע ונוף. עובד כפרילנס עם חברות ציבוריות ופרטיות. יש לי חברה בשם: נופים טיולים בכיף- בה אני מארגן טיולים פרטיים מא' ועד ת' כולל תכני הטיול , תחבורה, מזון, ארגון והדרכה. הכול בהתאם לדרישות הלקוח

חוות דעת על רמלה: עיר של עבר ועתיד

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...