כל המידע על דרום הודו - גן עדן עלי אדמות

 15 לילות , 16 ימים ,אפשרות להארכת הטיול - ספא, טיפולים איורובדיים, כיף ושנטי

                          אל גן העדן הדרומי           מדריכה - דינה היימן

           מדריכה, כותבת ומרצה, המתמחה בנושאים הקשורים בחייהן 

                    של נשים במזרח אסיה. www.dinaheimann.co.il

                               הטיול מתאים גם לשומרות מסורת

 מסע אל נופים טרופיים קסומים, אל קארלה היפהפייה, עצי קוקוס לחוף תעלות מים, כפרים אותנטיים - עולם הולך ונעלם. מפגשים עם נשים, אנשים, תרבות שונה, שמורות טבע, מטעי תה ותבלינים, מקדשים עתיקים וצבעוניים. חופים אקזוטיים עם שקיעות מדהימות, ביקור באשראם של אמה - הידועה בכינויה – האם המחבקת, טיפולים איורובדיים מפנקים, לינה בבית סירה מפואר, סדנאות ועוד.
יום א' - טיסה ת-א – מומבי (בחברת אל על!)
יום ב' – מומבי 

 ננחת במומבי לפנות בוקר ונמשיך משם בטיסה לבנגלור המכונה עמק הסיליקון של הודו. העיר מושכת אליה צעירים המועסקים בענף ההיי טק, ומחוללים מהפיכה לא רק בכלכלת הודו, אלא גם במבנה החברתי שלה. נתרשם מן האפשרויות שהעיר וסביבותיה מציעים לתושבים האופנתיים, וכיצד משלבים בין מודרניות, לבין דתות עתיקות ואופנות רוחניות.

 יום ג' - נסיעה לצ'יקמאגלור דרך סראבנבלגולה
זהו מרכז של הדת הג'אינית. . נצטרף אל עולי הרגל בני דת הג'אין הפוקדים את המקום ונתוודע לדת עתיקה ויחודית זו הדוגלת בצמחונות קיצונית. חלקם אינם לובשים דבר על גופם מחשש פן ימחצו חרק בין קפלי הבגדים. נסייר בעיר ונראה את פסלו הענק של בדרה בהו הנחשב לפסל המונוליטי הגבוה בעולם ומתנשא לגובה של 17 מטרים. נלון בצ'יקמאגלור.

 יום ד' נסיעה למייסור דרך בלור והאלביד

יום נסיעה למייסור דרך מקדשי בלור והלביד. מקדשים מרשימים ביותר בזכות רמת הפירוט וההשקעה בסיתות ובעיטורים המתארים את חיי המלכים, חיי החקלאים והלוחמים כמו גם את חיי המקדש. סיפורי המיתוסים הגדולים של המהבהרטה וראמאיאנה והאלים ההינדואים, כולם מככבים בתלת מימד תוך ניצול מירבי של זוויות השמש שנועדו להעצים את יפי האומנות. נלון במייסור.

 יום ה' - מייסור

יום סיור בעיר ממנה עולה ריחו המעודן של עץ האלגום (סנדלווד). נסייר בארמון המהרג'ה המיצג חיים ראוותנים ויוקרתיים של בני המלוכה משושלת וודיאר ששלטו במקום. נתרשם מרצפות פסיפס נדירות, ויטראז'ים מרהיבים, מציורים היסטוריים ודלתות מגולפות. נבקר בשוק דווראג'ה הססגוני שנחשב לאחד השווקים הצבעוניים והמרתקים ביותר בהודו שם ניתן לראות כיצד מייצרים את הקטורת, להתבשם מריחות השמנים המשכרים ולרכוש את מוצרי עץ האלגום.

 יום ו' – מייסור - מודומלאי

נסיעה לשמורת הטבע מודומלאי, אחת משמורות הטבע היפות של הודו. מיקומה ההררי הופך אותה למגוון במיוחד בצמחיה ובבעלי חיים. בתוך שטחה המשתרע על 321 קמר חיים איילים, פנתרים, דובי הימאלאיה, חזירי בר ופילים. גם ללא ציפייה לחזות בבעלי החיים בסביבתם הטבעית, חווית הצמחייה הטרופית והנופים הירוקים מספקים נגיעה בראשיתית בפאר הבריאה. 

שבת - מודומלאי
היום נעשה הכרות עם שמורת הטבע - גן עדן עלי אדמות. נצא להליכה ובמידת האפשר, נערוך מפגש עם אנשי השבט המקומיים.עם יציאת השבת נעזוב את הטבע הפראי וניסע אל עיר הנופש אוטי. 

יום א' – אוטי – קוצ'ין

לאחר ארוחת הבקר נטייל באוטי – עיירת הנופש ההררית בה נהגו הבריטים לבלות את ימי הקיץ החמים,ובנוסף מפורסמת בזכות גידולי התה הנרחבים שבה. נערוך היכרות עם תעשיית התה, והנופים השלווים והמוריקים של שיחי התה, ניסע מן ההרים מטה אל גובה פני הים כשבע שעות, אל העיר קוצ'ין הבנויה על שבעה איים. נתוודע אל מחוז קראלה שנחשב למתנה שהעניק האל וישנו, וידוע כאחד המקומות היפים בעולם, נתוודע אל מגוון הדתות הבינלאומיות השוכנות בו. 

יום ב' – קוצ'ין
עיר ציורית שוכנת לחוף הים ומעוטרת ברשתות דייגים ענקיות ומיוחדות. קוצ'ין שימשה כמוקד משיכה לסוחרים משך 600 שנה, ולפיכך ניתן למצוא בה עירבוביה של תרבויות שונות היוצרים יחס קולאז' מרתק שהוא סוד קסמה – פורטוגזים, הולנדים, בריטים, יהודים, נוצרים, מוסלמים.
נטייל בסמטאות העתיקות והרומנטיות, בשוק הפשפשים, ברחוב היהודים ובבית הכנסת העתיק והמפורסם שבה,
בארמון מאטאנצ'רי בו נראה את ציורי הקיר ההינדים ואת אוסף האפיריונים והתלבושות המפואר.

 יום ג' – מדוראי
לאחר ארוחת הבוקר ניסע באוטובוס כ-4 שעות - 125 קמ אל מדוראי
את ביקורנו בעיר נקדיש לביקור במקדש שרי מינקשי. מקדש גדול ססגוני ומרשים המתפרש על פני שישים דונם. הפעילות הפולחנית במקדש עומדת בקנה אחד עם עוצמתו הויזואלית. במקדש מתפללים ולומדים, שרים מנגנים, וטובלים באגני הטבילה לטהרה. כל זאת מתוך הקדשה לאל שיוה ובת זוגתו מינקשי. בערב נצפה בטקס מרתק בו משכיבים לישון את האל שיוה.

 יום ד'– פריאר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע כ-4 שעות לשמורת הטבע פריאר הנחשבת לאחת משמורות הטבע החשובות ביותר בהודו. נבקר במטעי תבלינים, נעמוד מקרוב על צמחים טרופים מעניינים. סיור מרתק במיוחד. בערב נחזה במופע קאתקאלי – אומנות מיוחדת למדינת קארלה, שילוב של מחול ותיאטרון.

 יום ה' – שיט בתעלות – backwaters
מהווה את אחד משיאי הטיול. זהו תענוג אמיתי.סוד קיסמה של קארלה הוא בתעלות המים העוברות בה על פני 900 קמ. לצידי הדרך נבחין בעצי קוקוס, רשתות דייגים סיניות וכפרים אותנטיים בהם ניתן לראות אומנים עוסקים במלאכות העוברות מן העולם – טוויית חבל, בניית סירה מעץ ועוד. בלילה נלון ונסעד בבית סירה דה-לוקס - חוויה מיוחדת במינה. 

יום ו' – האשרם של אמה

לאחר ארוחת הבוקר נשים פנינו אל האשראם של אמה, אחת הנשים
היחידות בעולם המשמשת כגורו ומכונה גם בשם האם המחבקת (פרטים באתר בעברית http://amma.org.il/), משם נמשיך לוורקלה – עיירת נופש הנישאת על צוק ומשקיפה לים.

שבת – ורקלה
נשכים קום ונראה את הדייגים במלאכתם, מושכים את הרשתות, ניתן יהיה לקבל טיפול איורובדי מפנק ושיעור יוגה. נחווה את היופי והשקט של המקום לפני חזרתנו לארץ.

 יום א' – טריוונדרום – בומבי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל טריוונדרום, במידת ויתאפשר נצפה בשיעור אמנות הלחימה המסורתית של קארלה. משם נטוס למומביי . לאחר חצות נמשיך בטיסה לארץ.

 יום ב' – הגעה לארץ

 
המחיר בסך 3685 $ כולל:

חצי פנסיון (בשמורת מודומלאי פנסיון מלא)
טיסות להודו וחזרה (מסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה ומחיר הטיול יתעדכן בהתאם). 
2 טיסות פנים
נסיעות בתוך הודו-אוטובוס ורכבים נוחים וממוזגים.
מדריך מקומי ומדריכ/ה ישראלי/ת (מעל 15 נוסעות מלווה נוספת מטעם דרך נשית)
כניסות לאתרים
בתי מלון בדרגת תיירות טובה בנמצא (4-5*)
טיפים לנותני השירותים בהודו
סדנאות ומופעים

המחיר אינו כולל:
שתייה והוצאות אישיות
אשרת כניסה להודו -72$
חיסונים
ביטוח בריאות ומטען
לינה:תוספת חדר ליחידה - 680$

המחיר עבור 15 משתתפות לפחות.

לתשומת ליבכן -הודו הינה מדינת עולם שלישי. הקצב וההתנהלות שונים בתכלית ממה שאנו מורגלות.זהו חלק מקיסמה אולם לעיתים זה משמש לנו כרועץ.אנו משתדלים ככל שניתן לעמוד בלוח זמנים ולהיות צמודים לתוכנית הרשומה. יתכנו שינויים קלים בתוכנית.

לפרטים והרשמה נא לפנות לרוני , טלפונים:
077-712-1717
050-6575069
או בדואל - [email protected]