כל המידע על לראות להריח ולטעום את ירושלים האמיתית

שכונת נחלאות ושוק מחנה יהודה הם כמו יין טוב שתוסס לאט לאט. בכל תקופה, האזור מקבל עוד רובד, עוד טעם, עוד סיפור. זהו אזור שלא די להגיע אליו פעם אחת, ואני מזמינה אתכם, כמי שגדלה בעיר וגרה בשנים האחרונות בנחלאות, לחוות איתי את המקום האהוב עלי בעולם.

נחלאות ושוק מחנה יהודה הם ערבוביה שלמה קסומה: בתים ישנים בסגנון ערבי לצד בתי פאר מודרניים שמנסים להשתלב בנוף השכונתי, בתי עסק שעוברים מדור לדור לצד חנויות בוטיק, מסעדות וברים מודרניים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם. ויש את נקודות החן הקסומות, שרק מי שיעז ללכת לאיבוד בתוך השכונה והשוק יבחין בהם: ציורי הקיר
המרשימים (והמרשימים פחות), מגני הדוד המוטבעים בקירות, הבוסתנים שעליהם נכתבו מחזות ושירים, גינות קהילתיות, ריחות של אוכל ביתי מהבתים השונים, בורות מים חסומים, סוגרים צבועים בכחול, בתי קפה קסומים, בתי כנסת מרשימים ועוד.

לצד כל זה, עולה מהשכונה סיפור היסטורי מטריף לצד נושאים חברתיים אקטואליים וחשובים כמו קהילה במרחב אורבני, מצוקת הדיור, מתחים בין חרדים וחילוניים ועוד. וכל זה כמובן, ממש על קצה המזלג.

אז מה נעשה בסיור? נתחיל בשכונת נחלאות - נלמד ללכת לאיבוד בין הסמטאות, נשמע סיפורים ואגדות מלאים בהוויה ירושלמית, נבקר במקומות שאסור לפספס כמו ביתו של יצחק נבון, גן התות וביתו של אריה לוין. נחווה את השוק כשהוא משנה את פניו לקראת שעות הערב. השוק מתמלא בברים קטנים, מוזיקה מכל פינה, והמון אנשים צעירים (בגילם או ברוחם).