שבת במקורות הירקון: טיול, נשנוש ושכשוך

טיולי FREE TOUR: נטייל לאורך הירקון שהינו חלק מ "שביל ישראל" .מה הירקון לא ראה: מהבפטיסטים שחיפשו ישועה ועד לצלבנים שחיפשו את ישו, מלחמה בין הבריטים לעות'מנים, יואל משה סלומון ומציצים עם אסקימו לימון. הצטרפו לסיור מרתק שבו נכין פיתות על סאג'. תה מעלים ירוקים ונשתכשך במים הצלולים של מקורות הירקון הצלולים (כן-בחלקו המזרחי ,המים צלולים)

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

משך הסיור: 3 שעות (כ-2 ק"מ) | מתאים לילדים: כן | נגישות לנכים: חלקיטיול free tour :      כשבמצרים בנו פירמידות, מלכי מצרים בנו ארמונות בשלל נקודות אסטרטגיות - אחת מהן נמצאת ממש על מקורות הירקון. בעת האחרונה, נערך כאן קרב מכריע בין האימפריה הבריטית העולה לבין האימפריה העותמנית המתרסקת. בין לבין כל אלו, נשמרו פיסות הסטוריה נדירות שרק מחכות לנו שנגלה אותן. בין הנוף הפסטורלי של עצי האקליפטוס נעבור על פני אלפי שנות הסטוריה של העמים והאנשים שיצרו את הארץ הזו.

הירקון שהיה נהר אימתני ומכשול בלתי עביר הפך לביצה ומוביל ביוב בשרותה של מדינת ישראל המתפתחת. אסון המכבייה העיר את הרשויות הנוגעות בירקון, ושיקום הנחל הפך אותו לריאה הירוקה של גוש דן ומסדרון אקולוגי בין השומרון השומרון לבין הים.

בסיור ניגע בהיסטוריה של הירקון, בשיקום הנחל וסיפורי אנשים שחיו כאן: כמו אבו רבאח - שייח' תקיף ששלט וקדוש מקומי שהטיל אימה על האיזור. 

ערב אבו כישאק .שבט בדואי שיחסיו  עם שכניהם היהודים נעו בין ידידות לבין רצח וביזה ובסופו של דבר  הדליקו את הפתיל והציתו את מלחמת העצמאות. 

אנשי חזון ומעשה כמו יואל משה סלומון וחבריו שהאמינו בעמק "הארור" והפכו את הירקון מאזור מוכה מחלות לאחד מאתרי הנדל"ן הנחשקים בארץ. 

נשתכשך במי הירקון הצלולים בחלקו הנקי, נשב בצל ליד טחנת הקמח של אבו רבאח. נכין תה מעלים  ונחוש את טעמו של הירקון בפיסות טבע נפלאות ונסתרות. 

בסיום הטיול נכין פיתות על סאג’. תה עלים, פיקניק בצל עצי האקליפטוס

 

צילמתם בסיור? העליתם את התמונות לפייסבוק? תייגו את עמוד הפייסבוק של טיולי (tiuli@) ואולי נפרסם את התמונות שלכם בעמוד שלנו, כדי שכולם יוכלו לראות!

בהדרכת

אליק דרדיקמן

מאז ומתמיד אהבתי לעבוד עם אנשים. להדריך מטיילים בנופיה הקסומים של הארץ שלנו. יש לנו ארץ מדהימה, תמיד אהבתי אותה. מהירוק עוצר הנשימה של הצפון, דרך קצף גלי הים התיכון, ועד המדבר הפראי שאינו ניתן לאילוף. מזמין אתכם להצטרף אלי מומחה לתל אביב טיולי משפחות טיולי חברות הטיול החם של הסתיו: סיורי חנוכיות בירושלים. סיור מרגש המשלב ביקור בשכונת נחלאות, שוק מחנה יהודה,הרובע היהודי והכותל

חוות דעת על שבת במקורות הירקון: טיול, נשנוש ושכשוך

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...