היפים והאמיצים- שמשון ודוד גיבורי על

טיולי Free Tour: האירועים המסעירים של התנ"ך. הסיפורים שכבשו את המיתולוגיה האנושית. במרחק ממוצע של 40 דקות נסיעה, נפגוש ממש מקרוב את שמשון ואהבתו לדליה. נבקר בהר בו הוכתר שאול למלך ישראל. ונצפה בדוד הקטן עם קלע ביד מנצח את גולית הענק ומושיע את עמו

רשימת הטיולים

  • 26/01/2019 (יום שבת) בשעה 09:30
  • 02/02/2019 (יום שבת) בשעה 09:30
  • הרשמה 09/02/2019 (יום שבת) בשעה 09:30

מחירים

טיולי Free Tour

איפה נפגשים

בכניסה ליקב מוני. , דיר רפעת, ליד קיבוץ צרעה

על הטיול

טיול free tour  :      השמות של בית שמש ושמשון מרמזים על פולחן שמש באיזור זה. על תל המשקיף לנחל שורק נחווה את סיפורו של שמשון. גיבור יחיד מול אויב חמוש וענק. את סיפור  שבט דן הניצב בודד בין פלישתים ויהודה. סיפורי אהבה אסורה לנשים זרות וחיים בכפר תנכ”י. 

8 ק”מ משם (נסיעה ברכב כמובן) נוכל לפגוש ממצאים מדהימים מתקופת שאול המלך. כתובת חרס בעברית קדומה, הממצא הכתוב עברית העתיק ביותר שבידינו. ועליו אולי כתב האמנה לשאול המלך הראשון. 

נסייר בעיר גבול בצורה של שאול המלך ונשחזר את הקרב הדרמטי שהרחש בין הנער דוד לבין הענק גולית. אולי סיפורה של מדינת ישראל , עם מעט אמצעים והרבה תושיה יוצרים את היכולת להתמודד עם ענקים.  

הסיפורים מונגשים וחוויתיים לילדים ומרחיבים את הפן הגיאו פוליטי למען המבוגרים. 

נתמודד עם כתישת זייתים לשמן באמצעים פרימיטיביים. הדלקת אש ומדורה, נכין פיתות בטאבון כמו בתנ”ך  ונערוך סעודה משותפת בטבע. 

משך הסיור: כ 3 שעות.  

בהדרכת

אליק דרדיקמן

מורה דרך, בעל אוהב, ואבא לשלושה ילדים גדולים. מאז ומתמיד אהבתי לעבוד עם אנשים. במשך שנים רבות הקמתי וניהלתי מסעדות ברחבי הארץ (זוכרים את אלכסנדר?) וכעת אני מגשים חלום ילדות – להדריך מטיילים בנופיה הקסומים של הארץ שלנו. יש לנו ארץ מדהימה, תמיד אהבתי אותה. מהירוק עוצר הנשימה של הצפון, דרך קצף גלי הים התיכון, ועד המדבר הפראי שאינו ניתן לאילוף.

חוות דעת על היפים והאמיצים- שמשון ודוד גיבורי על

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;