היפים והאמיצים- שמשון ודוד גיבורי על

טיולי Free Tour: האירועים המסעירים של התנ"ך. הסיפורים שכבשו את המיתולוגיה האנושית. במרחק ממוצע של 40 דקות נסיעה, נפגוש ממש מקרוב את שמשון ואהבתו לדליה. נבקר בחרבת קאייפה, האתר המרתק בו הוכתר(אולי) שאול למלך ישראל. ונצפה בדוד הקטן עם קלע ביד מנצח את גולית הענק ומושיע את עמו סיור שימחיש את סיפורי התנ"ך ממש במקום בו אירעו. נציג ממצאים ארכיאולוגים ותפיסות שונות של הממצאים

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour  :      השמות של בית שמש ושמשון מרמזים על פולחן שמש באיזור זה. על תל המשקיף לנחל שורק נחווה את סיפורו של שמשון. גיבור יחיד מול אויב חמוש וענק. את סיפור  שבט דן הניצב בודד בין פלישתים ויהודה. סיפורי אהבה אסורה לנשים זרות וחיים בכפר תנכ”י. 

8 ק”מ משם (נסיעה ברכב כמובן) נוכל לפגוש ממצאים מדהימים מתקופת שאול המלך. כתובת חרס בעברית קדומה, הממצא הכתוב עברית העתיק ביותר שבידינו. ועליו אולי כתב האמנה לשאול המלך הראשון. 

נסייר בעיר גבול בצורה של שאול המלך ונשחזר את הקרב הדרמטי שהרחש בין הנער דוד לבין הענק גולית. אולי סיפורה של מדינת ישראל , עם מעט אמצעים והרבה תושיה יוצרים את היכולת להתמודד עם ענקים.  

הסיור נוגע בויכוח הקיים על תקפות סיפורי התנ”ך, ומתרחש ממש באתרים בם קרו האירועים הדרמטיים

הערה: הסיור כולל נסיעה בשביל שאינו כביש. השביל עביר גם למכוניות פרטיות בנהיגה איטית.

(עשרות מטיילים כל שבוע עוברים בשביל זה עם מכוניות פרטיות)

משך הסיור: כ 3 שעות.  

בסיום הסיור נכין פיתות על סאג’. עם לבאנה ושמן זיית. נשתה תה עלים כמו מלכים ונהנה מהפריחה המדהימה שסביבנו

בהדרכת

אליק דרדיקמן

מאז ומתמיד אהבתי לעבוד עם אנשים. להדריך מטיילים בנופיה הקסומים של הארץ שלנו. יש לנו ארץ מדהימה, תמיד אהבתי אותה. מהירוק עוצר הנשימה של הצפון, דרך קצף גלי הים התיכון, ועד המדבר הפראי שאינו ניתן לאילוף. מזמין אתכם להצטרף אלי מומחה לתל אביב טיולי משפחות טיולי חברות הטיול החם של הסתיו: סיורי חנוכיות בירושלים. סיור מרגש המשלב ביקור בשכונת נחלאות, שוק מחנה יהודה,הרובע היהודי והכותל

חוות דעת על היפים והאמיצים- שמשון ודוד גיבורי על

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...