חמץ ומצה בעמק האלה - מיחד לפסח!

טיולי free tour : מהו ה"אביב" שעל שמו נקרא פסח? מתי חיברו את ההגדה לליל הסדר, ומה מסמל האיסור לאכול חמץ? בין אינספור מערות שנחצבו אל תוך הסלע, נטייל בעמק הפורח בין השדות המוריקים.

רשימת הטיולים

  • הרשמה 05/04/2019 (יום שישי) בשעה 09:00

מחירים

טיולי Free tour

איפה נפגשים

חניון "חורבת מדרס" (הווייז מכיר את המקום). אין שירותים באתר, ניתן לעצור בתחנת דלק פז בצומת האלה. הוראות לבאים ללא וויז: משער הגיא פונים דרמה לכביש 38 (לכיון בית שמש). עוברים את כל הכניסות של בית שמש, עוברים את צומת האלה (מזהים לפי תחנת דלק צהובה של פז שנמצאת מעל הצומת), ממשיכים עוד ישר עד שיש ככר תנועה ופניה שמאלה לכביש שמוביל לגבעת ישעיהו. פונים, אחרי מטרים ספורים יש פניה ימינה לכביש סלול שעובר בין השדות. נוסעים בו במשך כמה דקות עד שמגיעים לצומת שבילים, ממש ביציאה האחורית של מושב צפרירים: את הצומת קל לזהות על פי דגלים של קק"ל , ושלטי עץ נמוכים שמפנים ימינה לחורבת מדרס. פונים ימינה, השביל יהפוך להיות מאספלט אפור - לגיר גרוס ולבן - ממשיכים מטרים ספורים, ימינה במזלג, והגעתם לחניה. כל הדרך כולה, מהככר שבכיבש הראשי, אורכת כחמש דקות.

על הטיול

טיולי free tour :  איזה מאבק יש בין אוהבי יין לשותי חלב? מה חיפש גוליית דווקא בעמק הזה, מתי נחצבו אינספור מערות אל תוך הסלע, ומדוע הפריחה מגיעה בגלים של לבן ואדום?

פארק מערות עדולם מזמין לחוויה יוצאת דופן: הצצה אל עולמם הסוער של התושבים האחרונים, רגע לפני שמגפי הרומאים צועדים אל ארץ השפלה. בין מחילות מסתור ומערות מפלט, גפנים עתיקות וחקלאות קדומה, נטייל בחורש טבעי ופתוח, ונרגע אל תוך האווירה הכפרית המיוחדת של עמק האלה.

- נא לבוא בנעליים נוחות – 

- אורך הטיול: עד שלוש שעות – 

- הטיול מוגדר למבוגרים ואינו מיועד למשפחות. סליחה...  – 

בהדרכת

שלי אשכולי

שלי אשכולי, בעלת תואר שני במקרא ורקע עשיר בתרבות העברית והמזרח הקדום. מורת דרך ומובילת קבוצות, במרחבי הטבע ובמרחבי הטקסט.

חוות דעת על חמץ ומצה בעמק האלה - מיחד לפסח!

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;