"אלף נשיקות לך אהובתי"- סיור בעקבות סיפור אהבה ומחתרת בזכרון יעקב

סיור במסגרת FREE TOUR בו נלך בעקבותיה של משפחת אהרונסון שהקימה את מחתרת ניל"י בזכרון יעקב. נופתע לגלות מי כתב למי את השיר "אלף נשיקות", ומה עלה בסופה של אותה אהבה, וכל זאת על רקע אתריה השונים של המושבה הציורית זכרון יעקב.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול  free tour  נפתח את סיורנו בבית הקברות של המושבה, שם נוכל לראות את קברה של שרה אהרונסון ואת קבריהם של חלוצי זכרון יעקב. נמשיך לבית משפחת אהרונסון, נשמע את סיפורה של מחתרת נילי שהוקמה כנגד השלטון התורכי, ואת סופה הטרגי. נופתע לשמוע מהו הסוד שצופן חלון הבית הפונה לרחוב, ואילו מעברי סתרים נמצאים מתחתינו. נצטרך לפתור את החידה למי מבנות אהרונסון כתב אבשלום פיינברג את השיר "אלף נשיקות לך אהובתי"? נציץ לגלריות בדרך היין, נבקר בבית הכנסת הנחשב ליפה שבמושבות הברון, ונברר מדוע אספו התורכים את כל בני המושבה בחג הסוכות בבית הכנסת. ליד בית הפקידות נדבר על היחסים המורכבים שבין פקידי הברון למתיישבי המושבה ועוד ועוד.

בהדרכת

שלמה סגל

בעל נסיון רב בהדרכה. מתמחה בהדרכת משפחות וגימלאים. הטיולים שבהדרכתי מיועדים לאוהבי הארץ, חובבי היסטוריה ותנ"ך. בסיורי אני משלב מקורות תנכיי"ם וארכיאולוגים לצד סיפורה של הארץ בדורות האחרונים, מלחמות ישראל ותקומתה של מדינת ישראל. סיור מוצלח מבחינתי הוא זה שבסיומו, מלבד ההנאה למשתתפים, הם יצאו גם עם ערך מוסף.

חוות דעת על "אלף נשיקות לך אהובתי"- סיור בעקבות סיפור אהבה ומחתרת בזכרון יעקב

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...