כל המידע על העמק הנסתר של ירושלים – חוויה רב חושית בעמק המצלבה

משך הסיור: 2.5-3 שעות | מתאים לילדים: כן | נגישות לנכים: לא

שימו לב: ניתן להביא כלבים קשורים ברצועה, אם הם מסתדרים עם ילדים וכלבים אחרים

ירושלים שתראו בסיור הזה – ספק אם נחשפתם אליה בעבר.

הטיול מתחלק לשניים: בחלק הראשון נטייל באזור עמק המצלבה, ובחלק השני נסייר באזור הקריה הממשלתית המרשימה, היפה והממלכתית.

את החלק הראשון נתחיל בנקודת ההתחלה והסיום שלנו – אנדרטת נזכור שנמצאת מעל גן סאקר ומתחת לבית המשפט העליון.

משם נרד לכיוון גן סאקר ונמשיך לכיוון עמק המצלבה, כאשר לאורך הדרך יתגלה מולנו אחד המנזרים המרשימים ביותר בירושלים שגם הסיפור שלו מרשים לא פחות מנראותו.

לאט לאט נרגיש כיצד אנחנו מתרחקים מאזור הכבישים וניכנס לאזור שקט עד כדי כך שנשכח שאנחנו בעיר. בחלק זה של הטיול בעמק המצלבה, נעצור להכיר צמחים שונים שניתקל בהם, נכין לנו שקיות ריח מרוזמרין, נספר את סיפורו של המנזר הגיאורגי ובשלב מסוים נעצור במטע זיתים היסטורי לפעילות שתפעיל לנו את כל החושים. 

סוף המסלול בעמק המצלבה יוצא בסמוך למוזיאון ישראל, (בשלב זה מי שירצה יוכל לחתוך לביקור במוזיאון ישראל, הפתוח בשישי ובשבת והכניסה אליו כרוכה בתשלום), ופה למעשה נתחיל את החלק השני של הטיול שנמצא כולו בקרייה הממשלתית.

ממוזיאון ישראל נעלה לכיוון מנורת הכנסת, שם נגלה את האירועים הנסתרים במנורה בעזרת משחק חידה, נתבונן ונספר את סיפורה המרתק של הכנסת והסמליות הרבה שבמבנה שלה. משם נעלה לכיוון נקודת הסיום שלנו דרך גן הוורדים היפיפיה כשבדרך נעצור לסדנת יצירה מאצטרובלים שאספנו בדרך.

סיור מושלם למי שאוהב לטייל, למשפחות, ליחידים וגם לכלבים (אזור עמק המצלבה כיפי במיוחד עבור כלבים)

הסיור/ טיול הזה משלב נושאי עניין רבים- ההיסטוריה הדתית של ירושלים, טבע עירוני, סיפורה  של ירושלים כבירת מדינת ישראל, הסיפור מאחורי סמליה של מדינת ישראל, וכל זה על רקע נופו המהמם של האזור.