כל המידע על טיול צעירים (20-38) בגולן! עין דיבשה, הר בנטל וקטיף דובדבנים!

עונת הדובדבנים בעיצומה! ואין דרך טובה יותר להיות ממנה מאשר בקטיף דובדבנים עצמי ומפנק!

וכדי שלא ישעמם ויהיה נעים וכיף, סידרתי לכם מים.. הרבה מים! ההליכה במסלול היא נעימה וכייפית, רובה מוצלת ומים זורמים בסלעים לאורך הדרך! (המים מגיעים לגובה הקרסול ובחלק קטן מתחת לגובה הברך)

נתחיל את היום שלנו בטיול רגלי בעין דיבשה המלא מים גם בתקופה זו 🙂 המקום פחות מוכר למטיילים, אז סביר להניח שנהיה לבדנו במקום – איזה כיף! לא לשכוח להביא בגד-ים…

נצעד במעלה הפלג, על חלוקי בזלת ולצד צינור מים גדול, בדרכנו נראה צמחיית מים שופעת, פטל קדוש, קנה מצוי ועוד… נגיע למבנה טחנת קמח הבנויה אבני בזלת הנקראת "טחונת א-דרבשיה". 

אם כבר אנחנו ברמת הגולן, אי אפשר לוותר על הר בנטל! זוכרים אותו מהטיולים השנתיים…? נעלה אל ההר עם האוטובוס ומפסגתו נשקיף לעבר קונטרה.

ההר הוא חלק מהר געש כבוי בצפון-מזרח רמת הגולן, שמגיע לגובה של 1,171 מ'. מקור שמו העברי של ההר הוא הפרש הגבהים בינו ובין הר אביטל. בערבית נקרא ההר "תל אל-ברם", ופירוש שמו "התל שמסובבים אותו" על שום צורתו העגולה.

מי שירצה, יוכל לקנות משהו לנשנש או לשתות מבית הקפה המפורסם שבמקום "קופי ענן" ולהתענג על נוף מרשים לכל עבר!

משם נמשיך ישר לקינוח: המון דובדבנים מתוקים – מתוקים היישר מהעץ ועד כמה שנוכל לאכול… המבקרים והקוטפים יאכלו פירות כאוות נפשם וגם יקבלו סלסלת דובדבנים מתנה 🙂 מי שירצה גם משלוח הביתה יוכל לקנות ביציאה לפי משקל.