כל המידע על אירוסים ופריחה אביבית בגן לאומי נס ציונה

להרשמה ותשלום מאובטח לחץ כאן. אפשר לשלם במזומן ביום הטיול.

שביל "שומר הגבעות" הוא שביל הליכה של כ 2.5 ק"מ המקיף את גבעות הכורכר בנס ציונה, המיועדות להיכלל בעתיד בגן לאומי גבעות הכורכר נס ציונה. בחודשי החורף והאביב פורחים בגבעות בשלל צבעים, כלניות, חרציות, נוריות, רתמים, פרגים, עדעד כחול, קידה שעירה ואחרים וכמובן מלכי השמורה – האירוסים והסחלבים. בסוף הקיץ יש מלא חצבים, בסתיו סיתווניות, בקיץ גדילנים ברקנים שומר ועוד. מרכס גבעות הכורכר נשקפת תצפית פנורמית למרחבי צפון פלשת.

הגן כולל גבעות כורכר בהן ריכוזי צמיחה של אירוס הארגמן ואירוס ארץ-ישראלי, כמו גם ריכוזי צמיחה של כ-300 מינים נוספים. ייחודו של האזור הוא בשילוב של צומח מדברי עם צומח ים תיכוני, בשל קרקע הכורכר. בלב האתר חורשות קטנות של אורן ואקליפטוס. בעמקים בין הגבעות שרידי פרדסים. יש גם מגוון בעלי חיים ויתכן שנפגוש בחלק מהם או בעקבותיהם.

אירוס הארגמן הוא אחד מהפרחים היפים והמרשמים בכל ארצינו שמקשטים את השדות והגבעות בעונת החורף. אירוס הארגמן הוא אנדמי למישור החוף, מאשדוד ועד נתניה במספר ריכוזים בודדים. נכון, יש אירוסים אחרים, כגון אירוס הגלבוע, אירוס נצרתי, אירוס ירוחם וכו', אך כל אחד מהם צומח באיזורים אחרים.

בנוסף לטיולים באתר כאן, רונן מדריך טיולים נוספים של פריטור (על בסיס טיפים) וגם טיולים בתשלום מוזל. הצטרפו כעת לקבוצת הווטסאפ שלו למידע על טיולים אלה.