רגב אמר ז"ל גדל והתחנך בקיבוץ שדה נחמיה שבגליל העליון. הוא היה ילד פעלתן וסקרן שאהב לעשות שטויות ולבלות מחוץ לבית – שם הקיפו אותו בעלי חיים, נחלים וכמובן חבריו שהצטרפו להרפתקאותיו. הוא למד בבית הספר היסודי "הגומא" ובתיכון "עמק החולה", שם סיים בהצטיינות כשהרחיב שלוש מגמות שמעידות מצוין על האדם שהיה: פיזיקה - סקרנות וחקר העולם, גאוגרפיה - אהבת הארץ והטבע ותנ״ך- חיבור למסורת וליהדות.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

בסיום התיכון הוא יצא לשנת שירות בחברה להגנת הטבע, בבית ספר שדה עין גדי. רגב היה אדם עם תחביבים רבים ותמיד היה עסוק. הוא שיחק כדור מים במשך שנים רבות ובקבוצות שונות, התחנך והדריך בתנועת השומר הצעיר וכשהתקרב תאריך גיוס הוא הצטרף לקבוצת כושר קרבי. ולא פחות חשוב, חבריו מעידים עליו כי היה חבר אמת, איש טבע וגיבור ישראל.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
קשה לתרגם למילים את אהבתו לטיולים בארץ ישראל. רגב מצא יופי בכל נוף, התרגש משכבות הסלע בירידות לים המלח, התאהב בזריחות ברמת הגולן ובשקיעות בחופי הארץ. הוא למד על כל קבוצות הכוכבים בשמיים והסביר לחבריו על כל צמח ובעל חיים בו הם התעניינו. הוא אהב את הארץ והכיר אותה לעומקה כשאת שותפיו לטיולים היה אוסף בספונטניות - ״מי זורם לרדת לאילת שבוע הבא?״ היה שואל, ואף אחד לא היה יכול לסרב לו. המסלול האהוב עליו, זה שהוא חזר עליו עשרות פעמים היה הר הנגב ומדבר יהודה, במיוחד הוא אהב את נחל ערוגות. כשהיה מרים לחיים היה חורז: ״לטיולים, לשיטפונות ולנחל ערוגות!”.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
רגב אמר התגייס לשייטת 13, משם המשיך לדובדבן ואז לצנחנים (גדוד 101). בשבעה באוקטובר הוא היה בקורס מ"כים כשהם הוקפצו לעוטף, הם ניהלו קרבות בצמתים שונים והיו הכוח הראשון שהגיע לקיבוץ כיסופים, כוח שהצליח לבלום את המחבלים. בקרב הבלימה על הקיבוץ, הוא נפצע והפציר בחבריו לא להגיע לחלץ אותו כדי שלא יסכנו את חייהם. הוא המשיך להשיב אש עד שלא יכול היה עוד. הוא היה בן 20 בנופלו, משפחתו וחבריו אוהבים ומתגעגעים אליו.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

צאו לטייל לזכרו של רגב