איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

עין תינה - עין נוטרה

| 05/07/2020

עין תינה הוא מעיין מרהיב שנמצא בין הקיבוצים גדות וגונן ברמת הגולן. במקום מחכה לכם מסלולון שיוביל אתכם בהליכה במים במעלה נתיב זרימת המים של עין תינה עד מקום הנביעה, שם תמצאו מפל יפהפה שפורץ מבין עצי תאנה

כבר מהחניון שבתחילת המסלולון תוכלו לראות את מי המעיין הזורמים. לכו לכיוונם ותתחילו ללכת בתוך המים לכיוון מזרח, בצדדים אפשר לראות מגוון רחב של צמחייה. לאחר הליכה קצרה מגיעים לתחילת הטיפוס אל הנקודת שממנה פורצים המים. מדובר בטיפוס מעט מאתגר על סלעי בזלת, כאשר הזרימה החזקה שלידכם משפריצה עליכם בדרך.

בסוף העלייה אפשר לראות את זרם המים פורץ מתוך סבך של עצי תאנה (שעל שמם הוא נקרא) - המים אמנם נראים כאילו הם פורצים מתוך הסלע, אך למעשה הם פורצים מתוך צינור גדול שמזרים את מי המעיין. תוכלו ליהנות מרחצה במים הזורמים, כשמולכם הנופים המדהימים של עמק החולה.

  • חשוב לדעת: המים לא תמיד זורמים בצינור - מי המעיין למעשה נאספים על ידי חקלאי האזור שמשתמשים בהם, והמים שמוזרמים בצינור הם עודפי המים של החלקאים. לכן, לעיתים, החקלאים אינם משחררים מים ואז איןזרימת מים בצינור. לכן, מומלץ לברר מראש אם המים זורמים, ולהגיע עם תכנית חלופית למקרה שלא.

שימו לב:

  • כל ההליכה היא במים - מומלץ להביא בגד ים, בגדים שאפשר להרטיב, בגדים להחלפה, וכמובן מי שתייה וכובע.

  • היזהרו מהחלקה בזמן ההליכה במים - במקום ישנם מעקות שתוכלו להיעזר בהם.

  • אין פינוי אשפה מהמקום - אנא איספו את האשפה אחריכם ושימרו על ניקיון המקום.

הוראות הגעה

נוסעים צפונה בכביש 90 ובצומת מחניים פונים מזרחה (ימינה לבאים מדרום) לכביש 91. לאחר כ-6.7 ק"מ פונים שמאלה (צפונה) לכביש 918 - כביש גונן-גדות. בקילומטר ה-21, מימין לכביש נמצא חניון משולט "עין תינה" עם עצי אקליפטוס - כאן מחנים את הרכב ומתחילים את המסלול הרגלי.

חוות דעת על עין תינה - עין נוטרה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה