כל המידע על נחל דוד והר ישי: טיול אחרי שיטפונות

המרדף אחרי שטפונות נהיה בשנים האחרונות מעין ספורט לאומי במדינתו הקטנה, אבל רבים לא יודעים שזה לא נגמר שם: לאחר שיטפון הגבים שבנחלי מדבר יהודה מתמלאים במים והופכים לאטרקציה מיוחדת ובלתי נשכחת

היתרון של טיול לאחר שיטפון הוא שלרוב הטמפרטורה במדבר יהודה חוזרת מהר מאוד לכזו שמאפשרץ רחיצה ושחייה בגבים, שבשלב זה גם כמובן בגוון כחול צלול ומתאימים לגם לאיסטניס שבחבורה.

את הטיול התחלנו בבית ספר שדה עין גדי. משם המשכנו למעלה ישי במסלול שחור, שמתחלף לירוק במחצית הדרך. מדובר בעלייה קשה למדי, ולכן בימים חמים מאוד כדאי לשקול לוותר על ההעפלה לפסגת ההר. לאחר תצפית וארוחת בוקר ירדנו.

הפעם המשכנו במסלול הירוק לכיוון נחל דוד עליון. כאמור, בשלב זה כבר עלתה הטמפרטורה, והנחל המלא במים קרץ לנו מאוד. אטרקציה נחמדה במסלול הזה היא מפל החלון, שאליו ניתן להגיע רק דרך הגבים עצמם, כלומר הכניסה למים היא בלתי נמנעת. שימו לב, חלק מהגבים עמוקים למדי ואינם מיועדים לאלה שאינם יודעים לשחות. מהמפל ישנה נקודת תצפית מאוד יפה - נפרש מולכם ים המלח. החזרה היא בשביל האדום (שביל צפית) שמוביל חזרה לשחור, ובסופו של דבר אל הרכב, לבית ספר שדה.

אורך המסלול: 5-6 ק"מ.

שימו לב: אין לצאת למסלול כאשר יש חשש לשטפונות! ניתן לבדוק האם ישנן אזהרות על שטפונות באתר השירות המטארולוגי או להתקשר לתחזית מוקלטת בטלפון 03-5600600 (שלוחה 1).