כל המידע על טיול טבע בהוד השרון

את הטיול הזה גיליתי כשירדתי לטייל עם הכלבה שלי והוא מסלול מדהים. המסלול מומלץ אחרי גשמים כשהכל מתכסה בירוק. למרות שכדאי לתת לאדמה מעט להתייבש.

מתחילים מהקצה של רחוב הזמיר, הנמצא בפינה הדרום מזרחית של פארק ארבע העונות בהוד השרון. שם אפשר להשאיר את הרכב ולעבור לשביל הבוצי הרחב, שמזדחל לכוון דרום, אל עבר התל המרשים באופק. לאט לאט מתרחקים מהנוף האורבאני ומתחילים לצעוד במרבדים ירוקים רחבים, כאשר מידי פעם רואים שאריות של הפרדסים שפעם שלטו ביד רמה בכל האיזור.
 
בדרך עוברים מרבדי חמציצים ובית - חרושת ישן לבטטות. ממשיכים לצעוד בשבילי הבוץ הרחבים כאשר קשה להאמין שבמרחק שתי דקות מהעיר אנחנו מוצאים את עצמנו בשדה רחב מוקפים גידולים שונים ובאופק רק מספר עצים ומבנה נטוש. פרט לשני המגדלים התמירים בכניסה להוד השרון אין שום רמז לעובדה שאנחנו נמצאים בסמיכות לאזור הצפוף בישראל, גוש דן.
 
הדרך מסתיימת בצומת T שבה השביל שלנו נגמר ומתחבר לשביל מאוד רחב, מתאים לרכב, שגם מסומן בסימון כחול.  פנינו לכיוון התל ומצאנו את עצמנו עומדים אל מול מבנה שמזכיר קצת בניה ערבית וידע ימים טובים יותר. עקפנו את המבנה מצידו הימני ומצאנו שביל, יחסית רחב, שמתפתל כנחש עד פסגת התל. 
 
העליה לפסגת התל יחסית מתונה ולא קשה. בדרך קיבלנו הצצות שונות של הנוף, אבל זה כאין אפס למראה הפנוראמי המרשים שנגלה לנו כאשר הגענו לפסגת התל. 
 
במבט מערבה כל אזור החוף נפרש לפנינו. זיהינו בקלות את הרצלייה, תל אביב ורמת גן. במבט דרומה רואים את פתח תקווה הקרובה ואפילו מטוס נוחת בלוד. במבט מזרחה ראש העין, כפר סבא וכל איזור השומרון נמתח עד האופק וכמובן צפונה רואים את המשכה של הוד השרון ורעננה. 
 
בפינה המזרחית של התל ראינו גם זוג אופניים שרותכו לעמוד כאנדרטה לרוכב אופניים בשם אבנר שנפטר ב - 19.10.05, לצערי לא גיליתי פרטים נוספים. התיישבנו על הכיפה, נהנים מליטוף הרוח תוך כדי שתיית כוס קפה חם והתבוננו בחילזון שיצא לטיול הבוקר שלו ובציפור אמיצה שנלחמה בזרמי הרוח.
 
בדרך חזרה פנינו מהתל שמאלה בכיוון מערב ומיד ראינו שביל רחב נוסף שפונה ימינה לכיוון צפון חזרה לכיוון פארק ארבעת העונות. הפארק המרשים של הוד השרון. הדרך הפעם הייתה קלילה יותר עת פסענו ליד שדות חסה ובצל ירוק אשר ריחו החריף - טרי נישא באוויר והתחיל לעורר את התיאבון.
 
בקצה השביל ישנה גדר חיה של קקטוסים ומיד שדרת ברושים שמובילה לרחוב ההדסים בשכונת רמת הדר שקצהו השני נושק חזרה לפארק וקרוב מאוד לנקודה שבה התחלנו את המסלול.