כל המידע על דרך נוף הרי נפתלי

בדרך הנוף הזו, שנסללה על מתווה דרך הג'יפים שעוברת בין מטולה ומשגב עם, מומלץ לטייל פעמיים: פעם אחת ביום ופעם בערב, כשפניכם צפונה. בשעות היום עמק החולה זוהר בכתמים הכחולים של מאגרי המים ובריכות הדגים ולידם סדורים שדות עמק החולה, הרי הגולן נראים בכל עוצמתם ומהמקום רואים גם את כיפת החרמון המושלגת. בלילה מחרוזות של אורות נארגות בחושך למטה: את נתיב כביש 90 מאירות מכוניות נוסעות ונקודות אדומות מסיימות את מסלולן.

  • מתי לבוא: סתיו, חורף, אביב. בקיץ מומלץ להגיע בלילה.

כמה נקודות יפות ומעניינות לעצירה לאורך הדרך

המצפה לזכרו של סמ”ר לירן סעדיה 

מעל קריית שמונה נמצאת תצפית נפלאה לזכרו של בן העיר לירן סעדיה ז"ל, לוחם ומפקד בסיירת אגוז, שנפל במלחמת לבנון השנייה. תמצאו כאן מקום ישיבה מול הנוף במרפסת מרהיבה מעל נופי עירו. בצד שמאל, אפשר בלחיצת כפתור לשמוע את השירים שאהב ומילים לזכרו, שביל קטן מהלך בין ציוריו שמוטבעים בסלע. מכאן גם יוצא שביל הליכה לחורש אורנים צמוד. בחורף ובאביב יש במקום פריחה של כלניות כחולות, לבנות ואדומות. בדרך תפגשו גם פארק סלעים קטן ומקומות נהדרים לפיקניק ועצירה לקפה מול הנוף. 

בלוגרית הטיולים פז פרחי טיילה בדרך נוף הרי נפתלי – צפו בסטורי שלה מהמקום: 

חניון עין הרועים - בנקודת הירידה בין המטעים

חניון יפה בתוך עצי אורן חסונים, עם מעיין קטן ושביל מוליך אל המעיין, בימי החורף יש מים במעיין.

עין משגב – 

מבנה אבן מימין ודקל גדול. לצד הדקל מעיין קטן, עין משגב, המתאים בול להפסקת קפה באמצע הטבע. עתה מטעי הנשירים מקיפים אתכם משני הצדדים. כאמור, באביב הצבע השולט הוא ורוד של פריחת הנקטרינות. בהמשך המסלול נושק לפריחה לבנה, כאילו חוצה מסדר של כלות. בסתיו צבעי השלכת מלווים את המטייל בשלל גוונים של כתום, חום וצהוב. ובקיץ? העצים עטופים בעלים, הפרי מכופף את הענפים. (אין לקחת מהמטעים ללא רשות). אפשר להבחין ממערב בבתים מעבר לגבול, חווילות נאות שצמחו ממש על קו הגבול, אנשי מטולה מספרים שהבית של עשירים סעודיים.

מצפה דדו מעל מטולה

תצפית דדו, הר צפייה שמתנשא לגובה של 615 מטר - תצפית יפה מקורה על מטולה ואצבע הגליל ועל הצד הלבנוני ממזרח.

וככה נראית זריחה בקרן נפתלי: