איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

דרך נוף הרי נפתלי

אחת מדרכי הנוף הכי יפות בארץ מהלכת על מצוק הרי נפתלי לאורך כ-15 ק"מ, מצפון לקיבוץ יפתח ועד תל חי. הדרך כמעט נושקת לגבול לבנון והנוף הנשקף ממנה משכר, במיוחד במרץ ובתחילת אפריל, אז המסלול נצבע בוורוד של נקטרינות ולבן של האגסים
| 20/08/2020

בדרך הנוף הזו, שנסללה על מתווה דרך הג'יפים שעוברת בין מטולה ומשגב עם, מומלץ לטייל פעמיים: פעם אחת ביום ופעם בערב, כשפניכם צפונה. בשעות היום עמק החולה זוהר בכתמים הכחולים של מאגרי המים ובריכות הדגים ולידם סדורים שדות עמק החולה, הרי הגולן נראים בכל עוצמתם ומהמקום רואים גם את כיפת החרמון המושלגת. בלילה מחרוזות של אורות נארגות בחושך למטה: את נתיב כביש 90 מאירות מכוניות נוסעות ונקודות אדומות מסיימות את מסלולן.

  • מתי לבוא: סתיו, חורף, אביב. בקיץ מומלץ להגיע בלילה.

כמה נקודות יפות ומעניינות לעצירה לאורך הדרך

המצפה לזכרו של לירון סעדיה ז"ל

מעל קריית שמונה נמצאת תצפית נפלאה לזכרו של בן העיר לירן סעדיה ז"ל, לוחם ומפקד בסיירת אגוז, שנפל במלחמת לבנון השנייה. תמצאו כאן מקום ישיבה מול הנוף במרפסת מרהיבה מעל נופי עירו. בצד שמאל, אפשר בלחיצת כפתור לשמוע את השירים שאהב ומילים לזכרו, שביל קטן מהלך בין ציוריו שמוטבעים בסלע. מכאן גם יוצא שביל הליכה לחורש אורנים צמוד. בחורף ובאביב יש במקום פריחה של כלניות כחולות, לבנות ואדומות. בדרך תפגשו גם פארק סלעים קטן ומקומות נהדרים לפיקניק.

חניון עין הרועים - בנקודת הירידה בין המטעים

חניון יפה בתוך עצי אורן חסונים, עם מעיין קטן ושביל מוליך אל המעיין, בימי החורף יש מים במעיין.

עין משגב – נקודה שווה לקפה בשטח

מבנה אבן מימין ודקל גדול. לצד הדקל מעיין קטן, עין משגב, המתאים בול להפסקת קפה באמצע הטבע. עתה מטעי הנשירים מקיפים אתכם משני הצדדים. כאמור, באביב הצבע השולט הוא ורוד של פריחת הנקטרינות. בהמשך המסלול נושק לפריחה לבנה, כאילו חוצה מסדר של כלות. בסתיו צבעי השלכת מלווים את המטייל בשלל גוונים של כתום, חום וצהוב. ובקיץ? העצים עטופים בעלים, הפרי מכופף את הענפים. (אין לקחת מהמטעים ללא רשות). אפשר להבחין ממערב בבתים מעבר לגבול, חווילות נאות שצמחו ממש על קו הגבול, אנשי מטולה מספרים שהבית של עשירים סעודיים.

מצפה דדו מעל מטולה

תצפית דדו, הר צפייה שמתנשא לגובה של 615 מטר - תצפית יפה מקורה על מטולה ואצבע הגליל ועל הצד הלבנוני ממזרח.

הוראות הגעה

מומלץ להתחיל את הדרך מדרום לצפון. כ-2 ק"מ מצפון לקיבוץ יפתח פונים בהצטלבות הכבישים מזרחה לדרך נוף הרי נפתלי (לפי שילוט מסודר של קק"ל).
 


עמוד הטיול נכתב בעזרתו של הגולש onzd.

חוות דעת על דרך נוף הרי נפתלי

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג