איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

תשבץ השדות בהר שאול

כתף שאול בהר שאול היא נקודת התצפית היפה ביותר אל השדות המשובצים בגוונים שונים ואל בריכות המים שבחיבור של עמק חרוד עם עמק בית שאן, ובצד השני עם עמק יזרעאל
| 05/07/2020

זהו אחד המקומות היפים בארץ, ומלבד נקודת התצפית תמצאו כאן מקום נוח עם חורשת קק"ל ומתקני פיקניק בצל חורש אורנים, שמתאימה גם לעצירת קפה קצרה וגם לבילוי בחיק הטבע. בנוסף, חובבי ההליכה והנופים יוכלו ליהנות כאן ממסלול מעגלי המקיף את כל פסגת ההר, שלכל אורכו פזורים פסוקים מהתנ"ך הקשורים למות שאול המלך. שלטים נוספים מספרים על ההתפתחות הכלכלית של הגלבוע, על הישובים שבו ועל עמק חרוד. ממזרח אפשר לראות שמתקיים הפסוק: "אל טל ואל מטר": בקטע זה של הגלבוע אכן אין צמחייה, ועל פי המסורת, כאן איבד תקווה המלך שאול במלחמתו עם הפלשתים, נפל על חרבו ומת.

מצפון להר השטחים חקלאיים, שהחיטה או התירס בשדות גדל והופך למטח ירוק צפוף. אנשי הקיבוצים יוצרים בכל שנה כתובת ענקית וציור על ידי קציר שדה חיטה או התירס והמחזה מדהים! 

אפשר להגיע לכאן כל השנה, וכשרוח מזרחית טובה מטפסת להר, מתכנסים כאן חובבי מצנחי הרחיפה וממריאים מההר אל השדות שלמטה. תהליך ההכנה להמראה יפה ומרתק – לראות איך מתנפח המצנח ומתרומם, כשהצנחן רץ עם המצנח התפוח לקצה והופך תוך שניות לציפור ענקית שמרחפת מעל עמק חרוד. 

הוראות הגעה

ניתן להגיע למקום עם כל רכב – נוסעים בכביש 65 (כביש הסרגל), בצומת הסרגל פונים מזרחה, לכביש 675. חוצים את צומת יזרעאל ואחרי תל יזרעאל פונים דרומה לכביש 667, שמטפס לדרך נוף גלבוע. בתום העלייה והסיבובים תראו שלט שמפנה צפונה אל כתף שאול. נוסעים עד סוף הכביש.

מאת: דובי זכאי

חוות דעת על תשבץ השדות בהר שאול

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה