גב ימין

נחל ימין (ואדי אלימן) הוא נחל שאסור לפסוח עליו.הנחל מנקז את מישור ימין אל קניון נחל חתירה המרשים וקרבתו לרכסי הנגב הצפוניים הפך אותו ליעד מצוין לטיול. חניון לילה בתחילתו, גבי מים, ומסלול טיול המתחבר לנוף נחל חתירה
| 09/04/2018

ראשיתו של נחל ימין במישור ימין, הנמצא בין רכס חתירה (המכתש הגדול) לרכס חצרה (המכתש הקטן). כיוון זרימתו היא דרומה, באפיק רדוד וצר והמטיילים שבו המטיילים נחשפים למשטחי חולות, שהגיעו לקער מלפני מליוני שנים.

מחניון הלילה שבמקום ניתן לצאת למספר מסלולים: מזרחה – לכיוון מצד צפיר, נחל גוב ומעלה עקרבים, ודרומה – באפיק נחל ימין, לכיוון גבי המים והסדקים המרשימים בסלע שבראש מעלה ימין. גבי המים מרכזיים, והם מלאים ומרשימים אחרי חורף טוב. הגבים נמצאים כ-1 ק”מ דרומה מחניון הלילה בסימון השבילים הירוק.

הוראות הגעה

למגיעים מכיוון ירוחם ודימונה: מכביש 206 יש לפנות מזרחה לכביש המנדטורי הישן 227 החוצה את מישור ימין לעבר רכס חצרה ומעלה עקרבים בריטי. חניון הלילה נמצא מדרום לכביש, וזוהי גם נקודת החניה של הרכב.

נתקעתם עם הרכב בדרך לגב ימין?

בדיוק בשביל זה יש את אפליקציית צ'ק אפ, שתוציא אתכם מהצרה! ועכשיו חודש ראשון במתנה לגולשי טיולי, בהקלדת קוד קופון 300119. להורדת האפליקציה לחצו כאן >>

מודעה

חוות דעת על גב ימין

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...