איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מעיין שדמות דבורה

מעיין החמישה - שדמות דבורה נמצא במושב שדמות דבורה. זהו מעיין קטן אך נעים בצורת מחומש ובעומק של כחצי מטר, שבהחלט שווה לכם להכיר
| 10/08/2020

מעיין שדמות דבורה, שנקרא גם מעיין בשביל החמישה, נחפר בשנת 1941, על מנת לספק מים ליישוב הצעיר - שדמות דבורה. בשנת 2014 שופץ המעיין ושמו שונה ל"בשביל החמישה" לזכר חמשת הלוחמים, שנהרגו בהיתקלות מחבלים במבצע צוק איתן בעודם בקורס מפקדי כיתות.

מעיין שדמות דבורה נקרא כיום "מעיין בשביל החמישה", לזכר ארז שגיא, ברקאי ישי שור, דור דרעי, דניאל קדמי ונדב ריימונד (בן מושב שדמות דבורה), שנהרגו בהיתקלות מחבלים ליד קיבוץ נחל עוז, במבצע צוק איתן, בשנת 2014. ליד המעיין מופיעה אבן עם שמותיהם וישנו שלט הנצחה. את המעיין שיפצו וטיפחו בני המשפחה וחברי הנופלים.

מעיין בשביל החמישה הוא קטן, אך נעים ומזמין. צורתו מחומש ועומקו מגיע לכחצי מטר (לאדם בוגר המים יגיעו כמעט עד הברכיים), סביבתו נקייה והוא ממש טובל בנופי התבור היפים. המים לבריכה מוזרמים דרך צינור המחובר למאגר מים צמוד, ולכן היא מלאה כל השנה. ליד הבריכה נמצא מבנה המשאבה הישן, עם המשאבה המקורית ושלטי הסבר, פינת ישיבה עם מספר שולחנות מוצלים ואף פינת מדורה ופוייקה.

תוכלו להגיע למקום לפיקניק נעים, או ארוחת ערב בטבע - אך לא משנה מה תעשו שימרו על נקיון המקום!

הוראות הגעה

מכביש 767 נכנסים למושב שדמות דבורה. כחצי ק"מ לאחר הכניסה, יש לפנות שמאלה אל הרחוב הראשי של המושב, ולנסוע כ-800 מ'. כשהכביש מתחיל להתעקל שמאלה, יש לפנות ימינה לדרך עפר שתוביל למעיין. ישנו שלט במקום עליו כתוב: "בשביל החמישה - מעיין שדמות דבורה". אם ממשיכים על שביל העפר, נתקלים בעוד שלטי הכוונה ומגיעים לבסוף לרחבת החנייה של מעיין שדמות דבורה - בשביל החמישה. 

חוות דעת על מעיין שדמות דבורה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה