כל המידע על חמאם בנות יעקב

חמאם בנות יעקב הוא אחד המקומות הכי “אנדר רייטד” בגליל. הקרבה להמולת האנשים שמבקרים ברפטינג נהר הירדן השכיחה את עצם קיומו של המעיין, היושב בצמוד לגדר המסעדה של רפטינג נהר הירדן וחבל שכך. זה אחד מהמעיינות האהובים ביותר. מימיו בטמפרטורה נעימה (כ-24 מעלות), צבע המים נע בין טורקיז לכחלחל וכשהשמש קופחת בחוץ, עץ התאנה הגדול נמצא שם בשביל להטיל את צלו המענג על הרוחצים. עומק הבאר כשני מטרים ואורכה כ-7 מטרים. 

אגדות רבות סופרו סביב האיזור שבו שוכן חמאם בנות יעקב:

אגדה מוסלמית אחת מספרת כי בבאר הזו רחצו בנותיו של יעקב, ממש באותה תקופת זמן שבה נודע ליעקב אבינו כי “טרוף טורף יוסף”. כמו כן האתר שוכן בסמוך לגשר בנות יעקב.

אגדה נוספת מספרת כי לאחר שהצלבנים כבשו את הארץ מידי המוסלמים, מעטים היו האנשים שעזבו את ארצות אירופה על מנת להגיע ולהתיישב בישראל. מי שכן עשו זאת היו נזירות, שהתגוררו במנזרים כמו מנזר סנט ג’יימס (על שם יעקב בן זבדי – יעקב הקדוש) בצפת. על מנת לפרנס את הנזירות שעסקו בעבודת קודש, הקימו הצלבנים את מיצד עתרת על נהר הירדן. המטרה היתה לגבות מכס מכל החפץ לעבור מארץ ישראל לעבר הירדן, על אם הדרך המובילה לדמשק. גשר בנות יעקב וחמאם בנות יעקב קרוי על שמן של הנזירות מכנסיית סנט ג’יימס.

הוראות הגעה

בצומת מחניים פונים ימינה אל כביש 91 לכיוון קצרין. לאחר כ-6 קילומטרים, פונים שמאלה לכביש 918 לכיוון גונן. לאחר כשני קילומטרים פונים ימינה לרפטינג נהר הירדן. נוסעים ימינה עד שעוברים את המסעדה. מחנים את האוטו והמעיין יהיה מולכם. בwaze: רפטינג נהר הירדן.