מצפור וחניון יונתן ורמולן

בסמוך לצומת סעד, במעבה חורשה קסומה של קק"ל, מוקף במרבדי כלניות אדומים (בעונה) שוכן מצפור יונתן ורמולן. המצפור קרוי על שם לוחם הימ"מ שנהרג במהלך פעילות מבצעית ומשקיף אל עבר שדות החיטה האופייניים כל כך לאיזור ועל חלקה הדרומי של העיר עזה
| 23/01/2020

מצפור יונתן ורמולן הוא אחת הנקודות הפופולריות ביותר לראות בהם כלניות במסגרת “דרום אדום”.

בסמוך למצפור ממוקם החניון, אשר מכיל שולחנות קק”ל, פחי אשפה, ברזייה וכן סלע המהווה אנדרטה לזכרו של יונתן. ניתן להדליק מנגל (אך ורק בתחומי החניון). בנוסף, אף על פי שקיימים פחים, קחו אתכם את האשפה שלכם וזרקו אותה במקום מוסדר.

המצפור ממוקם בסמוך למטעי בננות ארוכים, והכניסה אליו פשוטה. בין המצפור לחניון מחבר שביל עץ ארוך אשר נבנה במיוחד על ידי הקרן הקיימת על מנת להנגיש את המקום לבעלי מוגבלויות.

בתקופת פריחות הכלניות המקום עוטה על עצמו מרבדים אדומים והוא אחת הנקודות השוות ביותר שיש באיזור לראות בהם את הפריחה האדומה. 

​​​​​​לעדכוני פריחות בזמן אמת »

 

הוראות הגעה

לבאים מכביש 4: בצומת יד מרדכי פונים שמאלה לכביש 34, לאחר כ-10 ק”מ מגיעים לצומת שער הנגב, בה פונים ימינה לכיוון כביש 232. ממשיכים עוד כ-8 קילומטרים עד לצומת שעד, שם פונים שמאלה ולאחר כ-200 מטר פונים ימינה אל תוך השטח. נסיעה קצרה של כמה דקות תביא אתכם לחניון יונתן ורמולן.

חוות דעת על מצפור וחניון יונתן ורמולן

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי שבועות 2020