הטיולים הסודיים: המקום של בועז

המקום הסודי של בועז נמצא בבאר מילכה. תמצאו בו דיונות חול מדהימות, נחל יפהפה, חיות מדבריות והמון אפשרויות להפסקות קפה!
| 05/07/2020

בועז

“המדבר בשבילי הוא דרך חיים, הוא אטרקציה בלתי נגמרת, על נופיו, סיפוריו, הסודות שלו, בעלי החיים והצמחים המיוחדים שבו. אין כמו לחוות את המדבר במלוא המשמעות הפשוטה והעוצמתית שלו. 

במסגרת היותי מורה דרך אני משוטט הרבה במרחבי המדבר ובין הדיונות, כאשר כל פעם אני מופתע מחדש כשאני מגלה עוד פינה ייחודית, שאף אחד לא היה בה קודם, כמו המסלול אותו אני רוצה שתגלו”

צפו וגלו את המקום הסודי של בועז:

על המסלול

מסלול נחל לבן, באר מילכה. זהו מסלול לרכבי שטח אך ניתן לשוטט בו גם ברגל. 

יש להגיע לחניון הלילה "ביר מלגה" שבפתחת ניצנה. אפשר להיעזר בוויז. בחניון נמצאת הבאר העתיקה (יש בה אפילו מים),וממנה יוצא מסלול אדום לכיוון מזרח. אורך המסלול  עד להר קרן הוא כ-12 קילומטרים והנסיעה בג’יפ תיארך כשעה וחצי.

ניתן גם ללכת אותו ברגל (כחצי יום) כאשר יש לדאוג לרכב שימתין בנקודת הסיום או להסתפק בצעידה עד לדיונה הגדולה, כ- 4.5 קילומטרים מהחניון ומשם חזרה.

העונה המומלצת ביותר למסלול היא בין אוקטובר לסוף מאי, עם דגש על חודשי האביב (מרץ- מאי), אז מינים רבים פורחים לרבות אירוס הנגב הצומח בגדות הנחל.     

דרגת קושי

רמת המסלול קלה מאוד ואין בו אתגרי הליכה יוצאי דופן. יחד עם זאת בשביל להגיע לדיונה הגדולה וחזרה יש לקחת בחשבון כ-9 קילומטרים של הליכה (הלוך חזור) ולכן בקבוצה עם ילדים יש לקחת זאת בחשבון. מבחינה זו בסמוך לחניון הלילה יש עוד דיונות והכיף הגדול של גלישה בדיונות עם הילדים יכול להתקיים גם בדיונות קרובות יותר המקיפות את מושב באר מילכה.    

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

חיות שאולי תתקלו בהן

בערוץ הנחל עצמו צמחייה עשירה ומגוונת, המזמנת אליה מינים רבים של ציפורים ובעלי חיים, כמו: שרקרקים, בזים, עקבים, עיטים, לטאות כח, צבאים, צבועים ועוד.  

פינת הקפה המומלצת שלי

לאורך המסלול יש פינות חמד רבות: למרגלות הדיונות, בין השיחים כדי לתפוס קצת צל או בבאר עצמה בתחילת המסלול. בכל אחת מהנקודות האלו שווה לעצור וליהנות משפע מרחבי נוף, שקט ושלווה מדבריים – מתכון מושלם לקפה!

הוראות הגעה

בוויז: "ביר מלגה". מצומת טללים ממשיכים ישר על כביש 211. כעבור 40 דק' פונים ימינה לפי השילוט למושב כמהין ובאר מילכה. עוברים את כמהין ובאר מילכה וכעבור ומגיעים לחניון "ביר מלגה"  מצד ימין של הכביש.

חוות דעת על הטיולים הסודיים: המקום של בועז

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג