איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מפלוני עין ריחניה

בלב רמות מנשה, בין צמחיית קנה מצוי, נמצאת פינת חמד סודית. הכירו את מפלוני עין ריחניה, שהם כמו גן עדן של פלגי מים ומפלונים קטנים
| 25/10/2020

לא רחוק ממושב עין העמק, יוצא מסלול הליכה, שיוביל אתכם לפינת טבע ייחודית – מפלוני עין ריחניה. ההליכה בשביל לא מוצל, המתאים גם לנסיעה של רכבי שטח ועובר ליד בריכת מים של עין ריחניה, האסורה לרחצה.

יוצאים לדרך

מטיילים ברגל: מחנים את הרכב בשביל העפר המסומן אדום ויוצאים לדרך. נקודת הציון הראשונה שלכם היא בריכת המים עין ריחניה (הליכה של כ-700 מטר), עליה תדלגו. המשיכו בהליכה של כרבע שעה בסימן ירידה עד שתגיעו לפיצול דרכים. אם אתם בעניין של הליכה שפופה, פנו לשביל הנמצא משמאלכם, שיוביל אתכם לסבך קנה מצוי. הליכה בסבך תוביל אתכם למפלים. מעדיפים ללכת זקוף? עברו את סבך הקנה המצוי והמשיכו עם כיוון ההליכה שמאלה, שיוביל אתכם לירידה ולפתח נוסף המוביל למפלונים.

אחרי שתעברו את המנהרה הסבוכה תראו מולכם את פלגי המים ואת המפלונים הקטנים, הנשפכים לבריכת מים בצורת ביצה. הבריכה מגיעה לעומק של כ-50 ס”מ והמים זורמים ממנה מטה, לאורך הסלעים, עד הבריכה התחתונה. זה הזמן לטבול במים וליהנות ממים מאוד קרים. כן, במים האלה אפשר ומותר לרחוץ. כדאי לדעת שרוב הישיבה סביב הבריכה לא מוצלת. 

מטיילים עם רכב שטח: המשיכו בנסיעה על דרך העפר המסומנת באדום. בפיצול הדרכים מבריכת עין ריחניה ממשיכים בנסיעה על השביל השמאלי או הימני – שתי הדרכים מובילות למפלונים. בהגיעכם לסבך קנה מצוי צפוף החנו את הרכב והמשיכו רגלית כמתואר עד שתגיעו למפלונים ולבריכה.

הערה: בימים אלה (שלהי 2020) נעשות בבריכת עין ריחניה עבודות שיקום, שמטרתן לנקות את שכבות הטין הרבות שבבריכה, להדביר את הדגים הפולשים, להגדיל את השטח המוצף ולשקם את הצמחייה המקומית.  העבודות כוללות גם הסדרת מסלול טיול רגלי מעגלי קצר.

צפו בסרטון של משפחת ליופריו שטיילה ונהנתה במקום:

הוראות הגעה

ניווט בוויז: עין ריחניה

נוסעים אל מחלף אליקים, שם פונים לכיוון רמות השופט (כביש 672). חולפים על הכניסה למושב עין העמק. ממשיכים לנסוע עוד כ-400 מטר עד שמגיעים לשביל עפר המסומן בסימון שבילים אדום. כאן מחנים את הרכב וממשיכים בהליכה רגלית עד למפלונים

מדברים על מפלוני עין ריחניה

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה