כל המידע על פטריות המלח בים המלח

עדכון 24.3.21: ממועצה אזורית תמר נמסר, שאיזור הפטריות הממוקם מול מלון ישרוטל סגור עד להודעה חדשה. נכון לימים אלה הוא משמש מתחם עבודה סגור לכניסת אזרחים והכניסה עלולה לגרור קנס של הסגת גבול. כל כניסת מטייל תהיה על אחריותו הבלעדית לביטחונו ולביטחון משפחתו/חבריו.

אל החופים שלאורך מלונות ים המלח מצטרפת אטרקציה טבעית עשויה כולה מלח. בתוך ים המלח, בקו המקביל לרצועת חוף עין בוקק, ניצבות להן 15 פטריות מלח, היוצרות שביל לא שיגרתי לאורך 400 מ’. תופעת המלח המתגבש לצורת פטריות מרשימה במיוחד בגלל הגודל העצום של כל פטרייה – גובה של כמטר מעל קרקעית ים המלח.

אחרי שתגיעו לחוף לא תפספסו את המראה המהפנט של פטריות המלח, הנמצאות בים המלח, במרחק של כ-20 מטר מהחוף. אם אתם מעוניינים לטפס או לשבת עליהן תצטרכו לצעוד בתוך המים כ-5 דקות. קחו בחשבון שמדובר שהמים מגיעים לגובה של מעל קו המותניים ולא כדאי להכנס יחפים למים, כדי להמנע מפציעות. 

בינתיים קבלו הצצה אל פטריות המלח בים המלח:

מידע שימושי

  • החוף לא מתאים לשהייה ארוכה
  • אין במקום מקלחות חוף. הקרובות ביותר נמצאות בחוף הציבורי של עין בוקק.
  • אין במקום פחים
  • למרות הנאמר לעיל, חשוב להדגיש שאין זו המלצה להגיע למקום, כיוון שפטריות המלח נמצאות באזור עבודה של החברה להגנות ים המלח (חל”י) של משרד התיירות ולא פתוחות לקהל הרחב. יש להשמע להוראות ולשילוט במקום.