כל המידע על שוק הכרמל

 

שעות פתיחה של שוק הכרמל

ימים א’-ה’ בין השעות 07:00-21:00

ימי שישי בין השעות 07:00-16:00

סגור בשבתות וחגים

מבט היסטורי

שוק הכרמל נמצא בקצה כרם התימנים אבל מעטים יודעים שמדובר למעשה בשוק שהתחיל מאוקריאינים. יהודים עשירים, שהפכו לפליטים בשל פרעות באוקראינה בתחילת המאה הקודמת. ולמרבה מזלם לפני זה, עשו טובה למפעל הציוני וקנו פה אדמות, בלי לדעת שיום יבוא והם ישמשו להם למקלט.

במשך שנים השוק היה מחולק לשלושה אגפים מקורים: שוק לירקות, שוק לבשר ושוק לדגים. עם השנים השוק גדל ובסטות רבות החלו לצוץ בכל פינה. היום השוק מציע מכל הבא ליד ומערבב בהצלחה בין ישן וחדש. 

סיור קולינרי בשוק הכרמל

כל הטוב שיש לשוק הלוהט של תל-אביב להציע! סיור צבעוני, שמח, שוקק חיים ומגניב, שמשלב את השכונות היפות של תל אביב עם דוכני הפופ-אפ הכי טעימים, התחנות הכי שוות בשוק והסיפורים הבלתי נשכחים.

קדימה, לסיור!

סיור קולינרי בשוק הכרמל

מה יש בשוק?

שוק הכרמל מתחיל מכיכר מגן דוד ההיסטורית ומסתיים ליד הים בתחנת הכמלית. בדרך ישנן היסתעפויות. מצב אחד של השוק יש לנו את אחת השכונות הותיקות בישראל, הרבה לפני שהיתה ישראל, כרם התימנים, שכונה קטנה וקסומה שהתחילה כשכונת פחונים והיום מעצמת נדל"ן מפוצצת צעירים ותיירים. נדבר על ההתחלה שלה, על התקופות שכיכבה במצעדי הפזמונים וגם על חיי הפשע שפרחו בה בפעם. מהצד השני שמקביל לשוק, מחכה לנו נחלת בנימין, עם שוק האמנים וביניינים מיוחדים ומשוחזרים. נראה גם את השער המקורי של השוק ונשמע את הסיפור שלו מאז ועד היום. נעבור ליד בית הצדפים, בו גר המציל ואחראי החופים הראשון של ת"א, שהיה גם אמן, איש מחתרת ואדם מקושר מאד. נטעם ונשמע את הסיפורים של השפים הצעירים בשוק וגם של המאכלים הותיקים והטובים שעוברים כבר דורות במשפחה.

מה יש לאכול בשוק?

אם אתם בשוק אל תפספסו:

  • הבורקס הטורקי המקורי, 50 שנה בשוק, דור 5 למכיני בורקס.
  • פיתה פנדה- מנה צעירה ומיוחדת, היה במשחקי השף, ג''ימי אוליבר הכתיר את המנה שלו לאחת מ-50  המנות הצימחוניות הטובות בעולם, והוא זכה כבר 4 שנים ברציפות במנת הרחוב הטובה בישראל במספר מגזינים. מה שבעיקר אסור לפספס זה את האוירה המדהימה והחיוך הגדול של המקום.
  • פרנה בשוק - פרנה מרוקאית עם איולי בזיליקום ואסאדו מפורק בבישול ארוך. מנה מדהימה שמשלבת בין פעם להיום לידו גם הפלאפל הטעים בישראל!

הסיור של שוק EAT 

הסיור שלנו הוא סיור קליל, מעניין, כייפי ובעיקר טעים! נעבור דרך 7 תחנות אוכל שבעינינו אסור לפספס, לאורך כל הדרך נמזוג יין איכותי לכוסות שלכם ונספר לכם את הסיפור של שוק הכרמל המדהים, של כרם התימנים, נחלת בינימין וכמובן גם את הסיפורים של האנשים שעושים את המקום ויכינו לנו את האוכל.  שעתיים וחצי של כיף צרוף :) הצטרפו אלינו לסיור הכי טעים בעיר »