מבט היסטורי

שכונת פלורנטין הוקמה בשנת 1927 מדרום לשכונת המרכז המסחרי, על-פני פרדס רחב ידיים ועל ידי עולים מסלוניקי, יוון. במקור, תוכננה השכונה כשכונה בורגנית המשלבת עסקי מלאכה, תעשייה זעירה ומסחר, לצד בניינים בני 3 עד 4 קומות שרחובות צרים ביניהם.

בשנת 1991, הכריזה עיריית תל אביב על פרויקט התחדשות אזורי שנמשך עד לסוף העשור ומאז מובילות אותו יוזמות פרטיות הכוללות שיפוץ מבנים ותיקים, בניית בתי דירות, פתיחתם של בתי קפה, מקומות בילוי, גלריות, סדנאות אמנים צעירים וחנויות מעצבים. עלויות המגורים והשכירות, שהיו אז הנמוכות יחסית לשכונות תל אביביות מבוססות יותר, משכו לפלורנטין צעירים רבים ו"בליינים" החיים בצד האוכלוסייה הוותיקה ההולכת ומצטמצמת.

סיור קולינרי בפלורנטין

בואו לגלות את השכונה הכי צבעונית ומגניבה בתל אביב. עם אינספור אמנות רחוב, דוכני האוכל הכי שווים ולוהטים וכמובן אלכוהול משמח!

קדימה, לסיור!

סיור קולינרי בפלורנטין

מה יש לאכול בשוק?

חצ'פורי גיאורגי מהטובים בארץ של זוג אחיות עם לב זהב, דדה, מקום פלורנטינאי מיוחד שמגיש קרואסון עם רוסטביף. הפיצה הנאפוליטנית היחידה עם תו תקן מועדת הפיצות של נאפולי, הבר הכי מקסיקני, עם נאצ'וס חם ואמיתי, קרפ צרפתי מלוח מכוסמת, ממולא בגבינות וירקות וכמובן הקינוח הכי פופולארי בעיר – מלבי ב”מלביה”.

הסיור של שוק EAT

את הסיור נתחיל בנקודה הכי צפון מזרחית של השכונה, שהיום כבר נחשבת שכונה בפני עצמה, שוק לוינסקי המדליק והמחודש, נדבר על השוק והתהליכים שהוא עבר עד להיותו מדרחוב שוקק חיים ועל מקימי השכונה, חלוקת השכונות ועל תל אביב כאחת מהערים הקולינריות בעולם. משם נמשיך דרך סמטת אלוף בצלות, נדבר על השוק הקטן, על ביאליק, על השקעות חכמות, על השריד האחרון של השוק ועל אחת מאמניות הגרפיטי העסוקות בעיר.

נלך למקום פלורנטינאי אמיתי, שמנוהל ע"י זוג אחים עם סיפור מדליק שהמציאו מנה ציונית. משם נמשיך לאיזור חיי הלילה של פלורנטין ונלך בין הברים העמוסים והסצינה הקולינרית המתחדשת. נמשיך לגינת בן עטר היפה, נדבר על פלורנטין הצעירה, על הגרפיטי ועל אומן מיוחד שלקח את הכל צעד קדימה. משם נמשיך לשדרת וושינגטון היפיפיה, נדבר על פתרונות המגורים המתחדשים, על קיבוץ בלב העיר ופופאפ ונבקר במטבח צרפתי. נסיים בגרפיטי הכי ישן בתל אביב, שלא במקרה השכונה נאבקה שישאר, הוא נושא איתו מסר חברתי ולאומי.

הסיור של שוק eat מציעה לכם חוויה קולינרית, כיפית, מצחיקה ומעניינת. איתנו תמיד תסיימו שבעים, שיכורים ומגובשים. במשך שעתיים נלך באחת השכונות המשתנות והמגניבות של תל אביב, יקחו אתכם הצעירים שחיים בשכונה ועושים את השכונה ולאורך כל הדרך היין ללא תחתית. הצטרפו לסיור הכי צבעוני בעיר »