רקע על הפארק

אקופארק נמצא בליבה של שכונה צעירה ומתפתחת. בפארק יש שבילים להולכי רגל ורוכבי האופניים, נקודת תצפית גבוהה המשקיפה על הפארק ואמפיתיאטרון להופעות ואירועים שונים. בלב הפארק נבנה אגם אקולוגי עם צמחייה מתאימה ובעלי חיים שונים. בפארק יש מגוון רחב של מתקני משחקים לילדים.

סביבה ירוקה ויעילה

אקו-פארק יוצר מעין אקלים מקומי תוך השפעה על הטמפרטורה במקום באמצעות: צמחייה צפופה, אגם מים, הצללה והגברת זרמי האוויר ע"י שינוי בתווי הקרקע.
מרבית מי גשם ועודפי השקיה הקרויים "נגר עילי"  צפויים לחלחל בתחום הפארק. אלו שלא יחלחלו יתכנסו לאזורי השהיה כדי לאפשר להם לחלחל באיטיות. העודפים יתכנסו לקידוחי חלחול עמוקים. יחד עם מערכת השקיה חכמה, הפארק מצמצם משמעותית את צריכת מי ההשקיה.
כדי להעניק יופי למבנה העתיק הוחלט להיעזר באומן רמי מאירי. רמי הינו מראשוני ציירי הקיר בארץ, הידוע בציורי הקיר שצייר על קירות בערים שונים בישראל. רוב ציוריו נעשים בטכניקת "הטעיית העין" הגורמת לטשטוש הגבולות בין מציאות לאשליה.
התאורה בפארק פועלת על עיקרון של התיעלות אנרגטית.  נורות הלד שפותחו כבר בשנות ה60 של המאה ה20 חסכוניות משמעותית מצריכת האנרגיה. התאורה באקופארק מנוהלת ע"י מערכת שליטה מתקדמת לייעול אנרגטי.

הטבע בפארק

האגם האקולוגי בפארק תוכנן בשיטת אגנים ירוקים המחקים את המערכת האקולוגית של הבריכות בטבע. צמחים, דגים, ויצורים קטנים חיים באגם בהרמוניה ותלויים זה בזה בשמירה על הקיום והאיזון האקולוגי. כדי לסייע לפעולות טיהור המים, הותקנה גם מערכת טכנולוגית שקטה וחסכונית מאוד באנרגיה.

הצמחים שתמצאו באגם הם: שושנות מים , מגוון צמחי גמא, סמר, אגמון, ספלילה, פשטה, אירוס, טליה וכנה. הדגים שתמצאו באגם הם ממשפחת דגי הזהב: קומט, שובונקין, וכן דגי נוית כחולה ארץ ישראליים המצויים בסכנת הכחדה ושתפקידם למנוע הטלות יתושים.
סביבת הפארק: באקו-פארק כ-300 עצי הדר, שהם אחד הסמלים המובהקים של חדרה. כבר בסוף המאה ה-19  נטעו מתיישבי חדרה את הפרדס הראשון.
בפארק קיים אמפי תיאטרון טבעי להופעות עם כ-250 מקומות ישיבה.
בפארק תמצאו גם נקודת תצפית שתאפשר לכם לעקוב אחר הציפורים ועל הפארק.

מתקנים

באקופארק קיימים מעל 50 מתקני משחקים. מתקני המשחקים בפארק מיובאים מאירופה ועומדים בכל דרישות מכון התקנים הישראלי. מרבית המתקנים מונגשים לבעלי מוגבלויות.

בין מתקני הפארק תוכלו למצוא:

FONO שולחן DJ אינטראקטיבי
מעניק לכולם הזדמנות ליצור מיקסים ולהוסיף אפקטים מוזיקליים באמצעות הטלפונים הניידים. 

SONA מזהה תזוזה
קשת כתומה גדולה עם חיישן המזהה חום גוף ומשטח פעילות הרגיש לתזוזה ועליו מסומנים מספרים. בכל משחק יש סדר קפיצות שונה כשעל השחקן לעמוד בקצב המהיר של המוזיקה ולדרוך על מספר אחר במשטח הפעילות.

SUTU מתקן הכדורגל האינטראקטיבי
המתקן בנוי משער אלקטרוני ומסביבו מתחם כדורגל המעניק חוויה של משחק אמיתי באצטדיון. המתקן מאפשר מגוון אופציות משחק כמו: בול פגיעה, שוער נייטרלי, מדידת עוצמת הבעיטה, שוער ושחקן ועוד.

Liberty Swing נדנדת החופש
נדנדה ייחודית מאוסטרליה שיוצרה במיוחד עבור ילדים בעלי מוגבלויות. הנדנדה עומדת בתקן המחמיר ביותר ומונגשת לבעלי צרכים מיוחדים, כך שאפילו ניתן לרתום אליה כיסא גלגלים.

מתחם כושר
מתקני כושר אטרקטיביים לפעילות גופנית. בכל מתקן ישנו לוח דוגמאות לתרגילי ספורט שונים.

מתקן כדורגל אינטראקטיבי

גינת כלבים

מתחם פאמפטרק
מסלול רכיבה טבעי הכולל תלוליות וסיבובים מוגבהים, בו רוכבים ללא דיווש אלא בעזרת תנועות גוף מתוזמנות תוך יצירה ושימור של אינרציית הרוכב. הפארק משולב לסקייטרים ולרוכבי אופניים. בפארק מותקנים האלמנטים מהמתקדמים בארץ. מסלולי הפאמפטרק מהווים פארק רכיבה ציבורי אולטימטיבי המתאים לכל הגילאים ולכל הרמות. 

יש בפארק שני מתחמי משחקים, לילדים בוגרים ופעוטות. מתקני משחקים מיוחדים המיועדים לילדים עם צרכים מיוחדים, שירותים, בניין מנהלה ופיקוח, סככת שירות.

חשוב לדעת

שעות פתיחה: יום א': 16:00-22:00

ימים ב'-שבת': 6.00-22:00

חנייה: חניה חינם לתושבי חדרה בעלי תו תושב. לתושבי חוץ החנייה בתשלום, כולל בשבתות ובחגים,  מ7.00 עד 22:00