איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

יער הקדושים - אשתאול / כסלון

אם נפעל על פי הוראות ההגעה, נגיע למקום שקט יחסית לפיקניק שלא רבים מגיעים אליו. מבחינתי האטרקציה במקום היא מערת בני ברית ובעיקר העלייה ממנה לפסגת ההר שמעליה בדיוק - עליה קשה מאד, אך לא בלתי אפשרית (עליתי עם שני ילדים בני כ-7 נמרצים מעל הממוצע וטיילים וותיקים, שהשיגו אותי ללא כל בעיה - הבעיה שלהם היתה יותר בירידה התלולה, אך הבטוחה, שאז הייתי צריך לעצור ולהאט אותם, שלא ידרדרו לתהום).

מערת בני ברית היא מערה באפיק נחל כסלון, שנבנתה כאתר הנצחה. לאורך כל אפיק הנחל מוזכרים שמות הקהילות השונות וזה האתר המרכזי. המקום משמש גם כחניון ונקודת מוצא לטיולים ביער. המקום נעים ומוצל גם בימים חמים יחסית.

מהמערה עולה שביל ירוק לכיוון דרום לעבר אנדרטת מגילת האש אשר בהר שפי.

התצפית ממרומי ההר, במספר נקודות בעליה, היתה מרשימה ומדהימה במיוחד, ולפיכך אני ממליץ לכל מי שבכושר סביר ומטיב לכת מעט מעל לממוצע. העליה נמצאת משמאל למערה (כאשר פנינו מופנות אליה) ומתחילה במדרגות מסודרות.

ניתן גם להגיע עם רכב (דרך כביש 395) לראש ההר עליו עולים ובכך להמנע מהירידה התלולה. בראש ההר בנקודת המפגש עם הרכב גם חניון נעים לפיקניק.

באתר תוכלו למצוא מסלול מסודר על מערת בני ברית ונחל כסלון: למסלול נחל כרמילה ונחל כסלון.

הוראות הגעה

הוראות הגעה: בצומת אשתאול. פונים צפונה (ימינה)מכביש 395 בכביש 38 וכעבור 600 מטר לערך פונים ימינה בדרך עפר המסומנת בשילוט אל יער הקדושים וסימון שבילים אדום.

חוות דעת על יער הקדושים - אשתאול / כסלון

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג