הסתיו הגיע והטמפרטורות ירדו, אבל אם אתם כמונו, אז אתם כבר יודעים שדווקא עכשיו זאת אחת העונות הכי יפות בטבע הארצישראלי. אספנו לכם את המלצות מהבלוגרים שלנו לנקודות הכי שוות בסתיו לכוס קפה נעימה ומחממת בטבע.

בואו לגלות את צבעי המדבר

ניתאי לדאני שלנו היה בכול העולם, אבל מספיק לנו להעיף מבט בסטורי כדי להבין שאין כמו בארץ! והפעם הוא לוקח אותנו לפק"ל קפה בנקודה הכי צבעונית במדבר! החולות הצבעוניים במכתש ירוחם. אתר החול הצבעוני נמצא בסמוך לפתח המכתש, ושם אפשר להנות מצבעי החול השונים ותצורות הסלע המרשימות. צבעי החול מקבלים את צבעם בהתאם להרכב המינרלים שמהם עשוי הסלע, אשר מתפורר עם הזמן והופך לחול. בחניון יש מספר שולחנות פיקניק ועצי אקליפטוס הנותנים צל, ואפשר לבלות שם יום שלם בכיף ואפילו להישאר לקמפינג בלילה. 

לפרטים נוספים על מכתש ירוחם, ועל איך נוצרים החולות הצבעוניים? לחצו פה »  

צפו בסטורי של ניתאי לדאני: 


היכון, הכן סתיו!

גל יעקב ממליצה על נקודת השלכת הכי מושלמת לסתיו. ממש במרכז הארץ, בעמק נסתר בדרך לירושלים, נמצא גן לאומי קסום - עין חמד. בגן נטעו על ידי רשות הטבע והגנים, עצים מרשימים מסוג דולב מזרחי בכל מרחב הגן, וממש בימים אלו עצי הדולב במופע סתוי של שיא השלכת! אבל זה לא הכול, בגן הלאומי עין חמד תוכלו למצוא שרידי מצודה צלבנית של מסדר האבירים ההוספיטלרים ולהנות ממסלול טיול קצר באורך של כשעה וחצי, העובר במעיין עין חמד. 

למידע נוסף על אפשרויות הטיול בגן לאומי עין חמד, לחצו פה »  

צפו בסטורי של גל יעקב: 


קפה על רמה

בן פרשיץ שמייצג את הצפון הירוק, ממליץ על נקודת תצפית מהיפות ביותר שיש בארץ: מצפה אלות ורמת סירין. מהתצפית הפסטורלית נפרש נוף פנורמי מדהים החולש על עמק הירדן והכנרת. השם הרשמי של התצפית הוא "מצפה האלות" שנקרא כך על שם עצי האלה האטלנטית, שגדלים בראש המצוק ובכל אזור רמת סירין אבל המקום מוכר יותר בשם מצפה החללית! ה”חללית” המדוברת מתייחסת למבנה בגובה שתי קומות שבנוי כמו חללית מסרט מדע בדיוני שניצב בתצפית.  

רוצים לדעת עוד על תצפית מצפה אלות? ומה סיפורה של החללית המסתורית? לחצו פה »  

צפו בסטורי של בן פרשיץ:


רק אתם והמדבר

שמרית אמור פותחת לנו חלון למדבר יהודה, ומגלה לנו נקודת עצירה מרגשת במיוחד: "מרפסת ים המלח". התצפית ממוקמת בדרך היורדת מירושלים לכיוון המדבר, ביישוב מצפה יריחו, וצופה לצפון ים המלח ומרחבי המדבר הפתוחים. הנקודה מאפשרת לכל מי שרוצה לעצור לרגע ולהתנתק מלחצי היומיום, כדי להתרשם מכוח הטבע האדיר של המדבר. מבנה תצפית המרפסת תוכנן על ידי האדריכלים עמי שמואלי ועוזר שטול, והוקמה לזכר שלמה קרויזר, ישי קרויזר, איתן אורנבך ואחיה חורי שנהרגו בתאונת דרכים פטאלית בדרכם לישוב מצפה יריחו.  

לכל המידע והפרטים על תצפית "מרפסת ים המלח" לחצו פה »