זוהי עובדה ידועה לכל, שתל אביב-יפו, התבססה כמרכז התרבותי והקולינרי של ישראל, העיר ידועה בסצנת האוכל המגוונת והתוססת שלה שבאה לביטוי החל משלל מסעדות שף יוקרתיות ובתי קפה טרנדים ועד לשווקים הצבעונים כמו שוק הכרמל, שוק לווינסקי, התקווה ושוק הפשפשים שמציעים מגוון אופציות לאוכל רחוב וטעמים אותנטיים המיוחדים לתל אביב-יפו.

ובלב הסצנה הקולינרית הזאת נמצאת שכונת פלורנטין המפורסמת. השכונה שמאופיינת בצבעונית המייחדת אותה משאר חלקי תל אביב הלבנה, מכילה שלל אוצרות קולינריים חבויים או שטרם התגלו. דבר שמסמן אותה כאזור מומלץ עבור חובבי אוכל באשר הם. 

בשנים האחרונות, פלורנטין עוברת מהפך של ממש, עם תהליך התפתחות עירונית שמבסס אותה כשכונה אקלקטית יצירתית ואינקלוסיבית הכוללת קהילה צעירה לצד משפחות חדשות ותושבים יציבים. בין שלל פנינותיה הנסתרות של פלורנטין, אחת בולטת במיוחד והיא מאפיית הבוטיק "דוכן לחם" שמבקשת לחדש בטעמי הלחמים והמאפיים המוכרים, רק בחשיבה מחודשת ומפתיעה שרק משאירה טעם של עוד. 

דוכן לחםלחמניות גבינה בדוכן לחם | צילום: נטע מייזלס 

את המאפייה הקים ומפעיל יונתן (ג'וני) הלר, אופה נלהב ומוכשר עם אהבה עמוקה למטבח, לחיטה והתרבות שעומדת מאחורי השילוב בין השניים. אבל מה שבאמת מייחד את מאפיית הבוטיק, מעבר לחותם ידו של הלר, זו היא תחושת הקהילה שהיא מטפחת. מבקרים קבועים ומבקרים ראשונים כאחד, מתקבלים בחום ומקבלים יחס משפחתי מהרגע שנכנסים בדלת, וזאת בזכות הצוות הכי שמח ומרים שיש בעיר!  

בנוסף לכריכים מעולים והקפה של הבוקר, תמצאו שם חלות משובחות לשבת ושלל מאפים פריכים הנאפים מידי יום במקום. במאפים המפתיעים תוכלו לנסות מאפה במילוי ממרח תמרים וגבינת ברי, או בורקס דלעת וצימוקים יש גם מאפה טבעוני, עוגות בחושות, עוגיות שוקלד צ’יפס נימוחת והמון (איך לא?) לחם!   

לאחרונה, הלר החליט לעלות הילוך והתחיל להעביר סדנאות אפייה מרתקות בדוכן לחם. הלר מאמין בעקרון של לחלק לאנשים חכות במקום דגים, כך שמשתתפי הסדנאות שלו מתמלאים במאפים מעולים וגם בביטחון ובידע איך להכין אותם לבד בתום הסדנה.

סדנה לאפיית לחםלומדים לאפות בסדנה | צילום נטע: מייזלס

בסדנה תוכלו לגלות מה הופך בייגל ירושלמי לבייגל ירושלמי או איך אופים בריוש מושחת ומאפה שמרים קלאסי ועוד. הלר יראה לכם את הדרך ויכנס אתכם לתוך עולמו, בצורה מרתקת שתפתח לכם את התאבון לעוד. 

קבלו טעימה מסדנת האפייה:

דוכן לחם נמצא בכתובת אבולעפיה 5 תל אביב ופתוח בימים: שני-שישי בשעות: 8:00-15:00