על כר דשא הצופה אל מפלי איגואסו בארגנטינה חנו 16 רכבי דיסקברי צהובים, מזוודים  ומדוגמים עד הגג: שנורקל Mantec, מגיני חזירים וכבלי פלדה להסטת ענפי הג'ונגל, גגון ועליו זרקורי ראלי Hella, 'שפאלות' לחילוץ, מכלי דלק רזרביים, אתי חפירה ושאר אבזרי מסעות. כלי הרכב היו לנד רובר דיסקברי Tdi200 בהם הותקנו כלובי התהפכות, מתלי Heavy Duty, מיגוני גחון ומערכות חשמל אטומות, כננות, צמיגי מישלין XCL ועוד.

מסעות שטח בעולםצלילת בוקר למים עמוקים, ארגנטינה 1994 |  צילום: רמי גלבוע

סביב המכוניות התגודדו 32 הרפתקנים נרגשים שנבחרו להשתתף במסע הנכסף, לאחר מיון שנערך בין עשרות אלפי מתמודדים שהגישו מועמדות ל"אולימפיאדת ה-4X4 העולמית". השנה הייתה 1994 ובאורח פלא מצאתי את עצמי משתתף בחגיגה, מתוך יציע העיתונאים. 

מסעות שטח בעולםשום דבר לא יעצור את השיירה הצהובה | צילום: לנד רובר

נשלחתי לארגנטינה כדי ללמוד את הדינמיקה של המסע המיוחצ"ן, לקראת יציאתו החגיגית של צוות ישראלי ב-1995; המארגנים הבריטיים לא ידעו מה לעשות איתי וכך נהניתי מהרפתקה של שלושה שבועות שהתחילה ביערות האמאזונס והסתיימה במעבר הגבול Paso de Jama, 5,000 מטרים מעל פני הים. הייתי טרמפיסט חופשי אבל הצוותים המשתתפים יצאו למסע מפרך של כ-2,500 קילומטרים מארגנטינה לפרגוואי, עד מדבר אטקאמה שבצ'ילה. המסע התחיל ביומיים של 'משימות מיוחדות' במחוז אלדוראדו; הצוותים התחרו בצליחת אגני בוץ וחציית נהרות, בניית גשרי עץ, החלפת גלגלים ושאר משימות המצטלמות היטב – אז עוד לא ידענו שקוראים לזה 'ריאליטי' אבל יכול להיות, שזו הייתה 'הישרדות' הראשונה בהיסטוריה... לאחר מכן המשיכו הצוותים למסע שטח מפרך דרך ביצות וג'ונגלים, נהרות שוצפים ושיקום גשרים שהתמוטטו ולקינוח, 42 מעלות צלזיוס במדבר אטקאמה.  

מסעות שטח בעולםהג'ונגל מאיים לטרוף את השיירה. דיפנדר 110 |  צילום: לנד רובר

לידתה של אגדה

קאמל טרופי נולד בימים בהם עוד לא ידענו מהי 'תקינות פוליטית' וכולם חשבו שזה נורא מגניב לכרות עצים ביער, לשרוף דלק ולעשן סיגריות 'קאמל'. ב-1980 יצאו שלושה צוותים גרמניים עם ג'יפי CJ5 למסע בן 1,600 קילומטרים לאורכה של Trans-Amazonian highway. הצוותים לא הגיעו אל קו הסיום אבל המסע משך תשומת לב עצומה, ולנד רובר החליטה לחבור ל-קאמל בשותפות ארוכת שנים. המוטו היה 'הרפתקנות וחברות מעל לכל', ו'שום דבר לא יעצור את השיירה הצהובה'. המסעות נערכו במקומות המדליקים ביותר בעולם – סומטרה, זאיר, אוסטרליה, מדגסקאר, מלזיה, סיביר, ארגנטינה, גואטמלה, פפואה, בורנאו, מונגוליה... היעדים האקזוטיים והכיסוי התקשורתי הנרחב הפכו את קאמל טרופי לאירוע עולמי נחשק ביותר.

מסעות שטח בעולם"אם אין שביל, נביא זודיאקים" |  צילום: לנד רובר

בסרטי וידיאו נושנים נראים הצוותים נלחמים באיתני הטבע, וזו גם הייתה האמת – לא מוותרים, מחלצים, נוהגים אל תוך הלילה. היתה זו הרפתקה אמיתית אבל מעליה ריחפה תמיד יכולת ההפקה להציל את המצב באמצעות תקציבי ענק. 


במהלך השנים התבססו המסעות על דיסקברי'ם דור ראשון, ריינג' רובר 'קלאסיק' וכמובן, דיפנדר 110 'האמיתי'. לעולם לא נדע אם לנד רובר ו-קאמל הרוויחו או הפסידו כספים בעקבות שיתוף הפעולה ארוך השנים; אבל הם נכנסו לדפי ההיסטוריה כמותגים שיצרו סוג חדש של מסעות מוטוריים, בסיס לתרבות ה-Overlanding שהתפתחה בהמשך. היו טיילים מוטוריים גם לפני קאמל טרופי אבל המאמץ השיווקי ארוך השנים נצרב בתודעת ההמונים, כדרך נפלאה לגלות את העולם השלישי. לאחר כל מסע נמכרו רכבי התחרות, כאשר המשתתפים מקבלים זכות ראשונים לרכוש את הרכב בו עברו את המסע הגדול. חלקם שומר את הרכב עד היום, כמצבה נוסטלגית להרפתקת חייהם. בהשראת קאמל טרופי נולדה גם גרסה ישראלית של האירוע, מסעות איסוזו צ'אלנג' עליהם עוד נדבר. 

מסעות שטח בעולםבניית גשרים הייתה עיסוק אהוב על המארגנים |  צילום: לנד רובר

דעיכת האימפריה הבריטית

בחלוף השנים מיתנו המארגנים את רמת האתגרים המוטוריים, הגבירו את המודעות הירוקה, וצמצמו את משקלה של נהיגת השטח ההרפתקנית. המשימות המיוחדות חדלו להתבסס על חילוצי כננות, בניית גשרים ופילוס מעברים ביערות הגשם; תחת זאת התחרו הצוותים בשחייה, דיווש, סקי אלפיני, שייט קיאקים ושאר פעילויות לא מוטוריות בעליל... המסמר האחרון בארון המתים של קאמל טרופי היה אירוע 1999 בו השתתפו רכבי פרילנדר נטולי יכולות שטח, והאירוע הפך להצהרה חברתית-תרבותית. לנד רובר פרשה מהאירוע ועוד ניסתה ליצור לו המשך במסעות G4, אבל גם הם דעכו – משאירים בזכרונותיהם של שוחרי השטח נוסטלגיה נצחית למקומות בהם לא ביקרו מעולם. 

מסעות שטח בעולםהיום, יום כביסה |  צילום: לנד רובר