בצל התקופה הקשה שפקדה אותנו, ההירתמות האזרחית היא משב רוח מרענן, שמכניס אור וגם תקווה גדולה בימים קשים אלו. בשבועות האחרונות מתנדבים מכל קצוות הארץ מגיעים כדי להפיח חיים בענף החקלאות ולסייע לבעלי המשקים.

רוצים לעזור גם? יש מגוון ערוצים דרכם תוכלו להתנדב ולסייע למשקים חקלאיים!

שימו לב: מרבית המקומות מתנים את ההתנדבות מגיל 16 ומעלה. מומלץ לבדוק מול המקום לגבי התנדבות עם ילדים ולוודא כי הגוף המחבר דואג להסדרת ביטוח.

צו 8 לחקלאות

קבוצת פייסבוק שמחברת בין מתנדבים לחקלאים ומונה קרוב ל-50 אלף איש. מדובר בקבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר שמרכזת התנדבות חקלאית ומאפשרת להתעדכן במשקים שמחפשים עובדים או “להציע” את עצמכם להתנדבות דרך פרסום פוסט או מילוי טופס בקשה להתנדבות, בו תוכלו לציין את מספר האנשים המתנדבים, היום המועדף עליכם ואופי העבודה המתאים לכם. שימו לב שכדי להיות מבוטחים עליכם להירשם להתנדבות באופן מסודר, שיסדיר את פרטיכם מול משרד הרווחה. הביטוח מכסה מתנדבים מגיל 15 ומעלה. היכנסו לקבוצה »

משרד החקלאות ופיתוח הכפר

 אפשרות נוספות להתנדבות היא דרך אתר האינטרנט של משרד החקלאות, שם תוכלו למלא בקשה להתנדבות ליחידים או קבוצות דרך טופס. כדי להקל על המתנדבים ולעודד התנדבות, המשרד מסייע בהסעות, לינה ומזון למתנדבים. קישור לאתר »

ארגון השומר החדש 

הארגון שמוביל בשגרה פעילויות בסימן חקלאות ישראלית, הקים חמ”ל מתנדבים מיוחד שמטרתו לסייע למשפחות, יישובים וחקלאים שנקלעו למצוקה בעקבות המצב. אם אתם רוצים להתגייס גם אתם למאמץ, תוכלו למלא טופס מתנדבים באתר, כאשר נציגים של הארגון יחזרו אליכם עם פרטים וישבצו אתכם להתנדבות רלוונטית. קישור לאתר »

גם אצלנו בלמטייל מבינים את החשיבות בחיזוק תיירות כחול לבן. קבלו הצצה להתנדבות המרגשת שהייתה לנו במשק שקי במושב אחיטוב: