הציבור מוזמן להתרשם מחלקו הראשון של הפארק היפה שממוקם במרכז אילת. הפארק כבר כולל מזרקת מפל מרשימה בגובה 6 מטרים! מבקרים יוכלו ליהנות כבר עכשיו מבריכות אקולוגיות מלאות חן, גינה פורחת, פינות ישיבה, מדשאה, אמפי פארק ושדרה הכוללת שתי טיילות מוצללות.

פארק הטרמינל, מתוכנן להיפרש על שטח של 150 דונם בחלקו הדרומי של שטח שדה התעופה הישן ויש עוד למה לצפות בהמשך, כי הפארק עתיד לכלול מגוון אטרקציות כמו פארק ספורט חינמי, רכבת הרים, מתחמי מציאות מדומה וגיימיניג, מתחם פעילות נינג׳ה, מתחמים מוטוריים מלאי אקשן, בריכת גלים לגולשים, מתחם כנסים, גלגל ענק, במת הופעות , שוק אוכל מקורה, מרכז תרבות עירוני במבנה הטרמינל הישן ועוד...

פינות חמד בפארק הטרמינלפינות חמד בפארק הטרמינל | צילום: דוברות אילת 

ראש העירייה - אלי לנקרי: ״על אף סערת הרגשות שכולנו חווים בעת הזו בצל המלחמה, קשה מאוד שלא להתרגש מהאירוע ההיסטורי הזה, בו הופך השדה הישן לפארק חדשני ויפיפה - "הסנטרל פארק האילתי", אותו אפשר לחצות בדרך לים. הפארק מבטא את השינוי התפיסתי שלנו, החותר לחבר את העיר התיירותית עם העיר הקהילתית, להגביר את תנועת התיירים ברחובות אילת ולהנגיש אותה גם לעסקים המקומיים והמצוינים שלנו. הפארק מבטא גם את הרוח הישראלית של העם שלנו, רוח של אחדות, של אהבה ותקווה, רוח של עם חזק וחפץ חיים, שבזמן שהאויבים שלו מביאים על עצמם הרס וחורבן, הוא ממשיך לבנות ולצמוח. כאן, במקום העוצמתי ושוקק החיים הזה, התקווה תגבר על הייאוש, האור יגרש את החושך, הכלכלה והתרבות שלנו ישגשגו, וילדינו יתרוצצו בין שבילים ירוקים, עם שמחה בלב וחיוך על הפנים".

הפארק בשלמותו צפוי להיחנך בחודש מרץ 2024 עם חגיגות 75 שנים לשחרורה של אילת.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: