על התפר הדק שבין הרצון לשמור על שגרת חיים רגילה ככל הניתן לבין הקושי לחגוג בצל הלחימה ובזמן ש-134 איש עדיין נמצאים בשבי, הודיעה עיריית ירושלים בתחילת החודש על צעד דרמטי – חידוש העדלאידע בעיר לראשונה מזה 42 שנים.

“אחרי 42 שנים שבהן לא התקיימה עדלאידע בבירה, השנה היא חוזרת ואותה נייחד לילדים הגיבורים של מדינת ישראל בתפילה להתעצמות הנפש ולשאר רוח”מסר ראש עיירית ירושלים, משה ליאון, בהודעה ששיחרר לתקשורת. אלא שבדומה לאירועי דרום אדום, גם ההחלטה על קיום העדלאידע לא עברה חלק בגרון של אנשים רבים, שנתפס כאירוע מנותק שלא תואם את הלך הרוח הציבורי.

בצל הביקורת הציבורית הקשה, נפגש ליאון עם נציגי משפחות החטופים, שהחליטו יחד על שינוי אופי האירועים. בין השינויים הוחלט על שינוי שם האירוע מעדלאידע ל”תהלוכת פורים מאוחדים”, הנמכת הווליום של השירים בתהלוכה והשמעת שירים ישראלים המתכתבים עם רוח התקופה.

“תהלוכת פורים שתתקיים ביום שני הקרוב, שושן פורים, ברחובות הבירה, נועדה לשמור על החוסן הנפשי של ילדי ישראל ולתת להם מקום לשמוח, גם במציאות המורכבת בה אנו חיים. היא תיערך עם מוזיקה שתוכנה ועוצמתה נקבעו יחד עם משפחות החטופים". מסרו בעיריית ירושלים.

על אף השינויים, רבים מבני משפחות החטופים עדיין מתנגדים לקיום האירוע, שלתפיסתם נתפס כחוסר רגישות מול המציאות הנוכחית.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: