לכבוד חג הפורים, האתרים הכי מפורסמים בארץ החליטו להתחפש לאתרים לא פחות מפורסמים בעולם. וכדי לא לצאת נדושים מדי, מבטיחים שלא תמצאו כאן משפטים כמו “הטוסקנה של ישראל”. 

ים המלח התחפש לאגם מונו בקליפורניה

הכירו את ים המלח של קליפורניה, הלא הוא אגם מונו. בדיוק כמו האגם המפורסם שלנו, גם אגם מונו, הוא אגם מלח ששוכן באזור מדברי. אלא שבעוד שים המלח שלנו מוכר גם כים המוות, באגם מונו דווקא יש לא מעט חיים. במימי האגם חיים מאות חסילונים (שרימפס) שמצליחים לשגשג על אף המים המלוחים, ומושכים לכאן עשרות עופות, המגיעים כדי ליהנות מארוחה דשנה.

מחפשים מסלולים בים המלח? כאן תמצאו רעיונות לטיול בנינוח חו”ל »

אגם מונואגם מונו. האח התאום של ים המלח | צילום: melastmohican_depositphotos

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)ים המלח | צילום:  melastmohican_silverjohn

הגשרים התלויים בנשר התחפשו לגשר הטיבטי בצפון איטליה

כנראה שלא סתם אומרים שכל העולם כולו גשר צר מאוד, אחרת איך אין הסבר אחר לדמיון בין הגשר התלוי בפארק נשר לבין הגשר הטיבטי שנמצא בעיירה האנונימית פררולו די קאדור (Perarolo di Cadore) ששוכנת במחוז ונטו שבצפון איטליה. הגשר הטיבטי של פררולו שנבנה בשנת 2018, נמתח על פני כ-103 מטרים ונפתח לאחרונה למבקרים לאחר שנסגר בעקבות סופה שפקדה את האזור. כמו התאום מנשר, גם הגשר המדובר מציע טיול פסטורלי לאורכו של גשר ארוך תלוי המוקף בעשרות עצים צפופים וגבוהים. אנחנו לא יודעים למה אבל יש לנו הרגשה שפארק נשר לא ייעלב מההשוואה לצפון איטליה. 

רוצים לטייל כמו בצפון איטליה? היכנסו למסלול בפארק נשר »

הגשר התלוי של צפון איטליההגשר הטיבטי בצפון איטליה | צילום: depositphotos_makALEX

הגשר התלוי של גשרהגשר התלוי בפארק נשר | צילום: depositphotos_yuridondish

הכנרת התחפשה לאגם בלטון 

אגם בלטון הוא האגם הגדול ביותר במרכז אירופה, המכונה גם “הים של הונגריה”, אולי כמעין פיצוי על היעדר חוף ים במדינה. האגם היפהפה הזה הוא מוקד משיכה לתיירים לאורך כל ימות השנה, בזכות מימיו הבוהקים וגם אינספור האטרקציות המשובצות בו – ארמונות מפוארים, עיירות קסומות, טירות מהאגדות ונופים ירוקים. בלטון אומנם גדול פי 3 וחצי מהכנרת שלנו אבל מזכיר אותו במראה, בצבע ובתחושת החופש האינסופית שבו.

פסח כבר בפתח ואם אתם מחפשים רעיונות לקמפינג, קבלו את החופים הכי יפים בכנרת »

אגם בלטוןאגם בלטון. גדול פי 3 מהכנרת שלנו | צילום: depositphotos_pgaborphotos

הכנרת | צילום: depositphotos_irisphoto11הכנרת | צילום: depositphotos_irisphoto11

עכו התחפשה לאסווירה 

כמו עכו העתיקה כך גם עיר הנמל אסווירה שבמרוקו (לשעבר מוגדור), הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו, אבל הדמיון בין שתי הערים לא מסתיים כאן. כמו עכו, גם אסווירה מוקפת בחומה גבוהה, שהוקמה כדי להגן על העיר ותושביה. בין רחובותיה התוססים של העיר העתיקה, תמצאו גלריות קטנות, שווקים צבעוניים ונמל בו עוגנות סירות קטנות, שיוצרים יחד תמונה מושלמת, שהעניקה לעיר את שמה “אסווירה” (תמונה קטנה). ואם זה נשמע לכם כמו תיאור מדויק של עכו העתיקה, רק תסתכלו בתמונות ותיווכחו בדמיון בעצמכם.

פתחנו לכם את התיאבון לעכו? צאו לטייל בין דפי ההיסטוריה »

אסווירהאסווירה. מרוקו פינת ישראל | צילום mmedp_depositphotos

עכועכו | צילום: depositphotos_Sunday_Morning

הקניון האדום בהרי אילת התחפש לקניון אנטילופ 

אריזונה ידועה בטבע העוצמתי שלה, כשגולת הכותרת שלו הוא כמובן הקניונים האימתניים. בצפון מזרח אריזונה, מסתתר אחד הקניונים המרשימים ביותר בעולם – קניון אנטילופ, ששוכן בשטחה של השמורה האינדיאנית נאוואחו. הקניון שנוצר לפני מיליוני שנים, כתוצאה מסחיפת חול אבן על ידי שיטפונות מים חזקים, מציע הליכה בין קירות מסולסלים עם חרכים צרים, מהם נכנסים קרני שמש היוצרים משחקי אור וצל מרהיבים. ואם אתם מתבאסים מהמרחק, תשמחו לשמוע שלא חייבים להרחיק יותר מדי כדי ליהנות ממסלול מקומי דומה ומרשים בדרכו. בקניון האדום בהרי אילת, שמכונה גם גיא שני, מחכה לכם מסלול יפהפה שעובר בין קירות אבן אדומים וכולל תצורות סלע מיוחדות – אווירת חו”ל מובטחת!

מחפשים טיול בנוסח הגרנד קניון? צאו לטיול בקניון האדום בהרי אילת »

קניון אנילטופ באריזונהקניון אנטילופ באריזונה | צילום: depositphotos_sprokop

הקניון האדוםהקניון האדום בהרי אילת | צילום: depositphotos_sashk0

מנזר סנט ג’ורג’ התחפש למטאורה 

המנזרים התלויים של מטאורה נחשבים לאחד מפלאי תבל ומי שביקר בהם לא יופתע בכלל. מקבץ המנזרים שנולד בתקופה הביזנטית המאוחרת, הוא מסוג המחזות שצריך לשפשף את העיניים כדי להאמין שאכן קיימים. המנזרים העתיקים נבנו על עמודי סלע ענקיים המתנשאים אל על, מה שיוצר את האשליה כאילו המנזרים המבודדים תלויים מהשמיים.  במרחק מספר שעות משם, בירושלים הרחוקה, שוכן לו מנזר סנט ג’ורג’, מנזר התבודדות שבנוי בתוך צלע ערוץ נחל פרת, שמזכיר, ולא במקרה, את המנזרים במטאורה. בדיוק כמו המנזרים המפורסמים ביוון, גם סנט ג’ורג’ הוא מבנה יווני אורתודוקסי, שבגלגולו הראשון נבנה במאה החמישית ולאחר שנרחב מספר פעמים, נבנה בתצורתו הנוכחית במאה ה-19. 

מחפשים טיול שעוד לא עשיתם? צאו לטיול קסום במנזר סנט ג’ורג’ »

מטאורהמטאורה. מחזה של פעם בחיים | צילום: depositphotos_proslgn

מנזר סנט גורגמנזר סנט ג’ורג’ | צילום depositphotos_edb3_16

מכירים עוד מקומות ארצישראליים שהתחפשו למקומות בעולם? שתפו אותנו בתגובות!