מחודש הבא (יולי 2024) טיסות הלוך ושוב משדה התעופה רמון לנמל התעופה בן גוריון יעלו לתושבי אילת וחבל איילות רק 99 שקלים. ההוזלה במחיר הטיסות נעשתה בשיתוף ובאישור משרד האוצר ועיריית אילת. זאת, בנוסף לטיסות החינם שהמפונים השוהים במלונות באילת וסביבתה זכאים להם.  

מי יהיה זכאי להטבה? תושבי אילת ותושבי חבל איילות ביניהם הקיבוצים: אילות, גרופית, לוטן, סמר, קטורה, אליפז, יהל, נאות סמדר, באר אורה, יטבתה, נווה חריף, חוות ערנדל, שיכון המשפחות בעובדה, היישוב הקהילתי שחרות ושיטים. 

בשל השלכות כלכליות של המלחמה על העיר אילת, סל ההטבות לחיזוקה, נידון כבר בינואר השנה ואושר סופית בממשלה באמצע אפריל. ההנחה המשמעותית בטיסות, הגיע בעקבות הנחיה של שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, שמסרה: ״זהו עוד שלב בקירוב העיר אילת וסביבותיה למרכז הארץ והוזלת יוקר המחיה״.

בתגובה להחלטה, מנכ"ל ארקיע עוז ברלוביץ, פנה לשרת התחבורה: "חברת ארקיע מברכת את שרת התחבורה, על ההחלטה לסבסד את טיסות הפנים ארציות של תושבי אילת וחבל אילות. יחד עם זאת, ארקיע מתריעה כי מדובר בהטבה מוגבלת, שתסתיים תוך זמן קצר. בכדי להגביר  את תדירות הטיסות על קו נתב"ג-אילת ולהוזילן, יש לרכז את כלל פעילות החברה בטרמינל 1 באופן שיבטיח לוח טיסות מוגבר, מורחב ומסובסד בקו נתב"ג–אילת".

ראש עיריית אילת, אלי לנקרי: ״אני שמח, שמאמצינו המשותפים לסבסוד הטיסות עבור תושבי אילת נשאו פרי. זוהי בשורה אדירה לתושבים שלנו ותשובה היסטורית לאחד מאתגריה הגדולים של העיר. אני מודה לשרת התחבורה, לשר האוצר ולגורמי המקצוע במשרדיהם על התמיכה והמחויבות לעיר אילת ותושביה״.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: