שמיכת טלאים צבעונית ליד מטולה

נקודת קפה משובחת באחת הפינות היפות והירוקות בארץ. ממש ליד המושבה מטולה, שוכן לו מצפור יפהפה, המשקיף על נוף עוצר נשימה. לרגליכם יפרסו נופי עמק החולה, קרן נפתלי, מדרונות רמת הגולן והחרמון. מומלץ בחום להגיע למקום בתקופת הפריחה, כשהנוף סביב נצבע כולו בשלל צבעים ופריחות עצי פרי ושלכת אדמונית וזהובה.

למידע נוסף ודרכי הגעה לנקודת הקפה שליד מטולה >>

להשקיף על פסגות הצפון ממצוקי הרי נפתלי

דמיינו נוף צפוני פנוראמי של עמק החולה, הזוהר בכתמים כחולים תחתינו והגולן קורן בשיא תפארתו ממולנו. זאת ועוד הפתעות מרהיבות, מחכות לכם בנקודת קפה משובחת בדרך הנוף שבהרי נפתלי. הנוף שנחשף בפנינו הוא עוצר נשימה ומשתלב בצורה נהדרת עם כוס קפה איכותי בשטח גלילי מרתק.

למידע נוסף ודרכי הגעה לנקודת הקפה שבהרי נפתלי >>

למרגלות המצוק של ראש הנקרה

ממש בקצה קו החוף הצפוני ובמרחק עשרות מטרים בודדים מאתר ראש הנקרה המיתולוגי, משתפל רכס סולם צור אל עבר הים התיכון ויוצר מחזה טבעי, שפשוט אסור להחמיץ! נקודת הקפה נמצאת במקום בו מורגשת עוצמת הים במלואה, כשהגלים התכולים חובטים בסלעים הלבנים ויוצרים מחזה מרגש. ללא ספק מדובר באחת מעצירות הקפה המשובחות והיפות בצפון.

למידע נוסף ודרכי הגעה לנקודת הקפה בראש הנקרה >>

מורשת קרב מתחת לחרמון

אם בדרככם לחרמון המושלג או אם במהלך טיול מהנה ברמת הגולן – אל תחמיצו עצירה בהר השני בגובהו ברמת הגולן. במקום היסטורי זה מצויה תצפית נהדרת על עמק הבכא וסוריה, במקום שהיה בעבר מוצב סורי, וכיום, מהווה את אחת מנקודות הקפה היפות ביותר ברמת הגולן.

למידע נוסף ודרכי הגעה לנקודת הקפה שלמרגלות החרמון >>

גבעה קטנה ושלוש גבולות

ממש בסמוך למקום בו נפגשים גבולותיהן של ירדן, סוריה וישראל, נמצאת תצפית מושלמת לקפה איכותי. התצפית נראית בצורת מרפסת קטנה ונעימה, על גבעה ירוקה, המשקיפה על הירמוך המסקרן שזורם לו בתקופת החורף ויוצר מחזה משובב עין ונפש.

למידע נוסף ודרכי הגעה לנקודת הקפה במשולש הגבולות >>

טיפ לקפה מעולה בשטח:

נדלקתם על אחת הנקודות? הנה טיפ נהדר להכנת קפה בשטח, שיהפוך את עצירת הקפה לחוויה מושלמת בטבע: מרתיחים את המים על פי מספר הכוסות. על כל כוס, כפית עם גבעה של קפה. אחרי שהמים רתחו, נותנים למים להירגע כדקה, מערבבים, בוחשים ואז מרתיחים את המים עם הקפה שוב. אחרי שרתחו, מורידים את המים מהאש, מכסים את הקנקן בצלוחית קטנה ונותנים לקפה לעמוד שתי דקות. לאחר מכן מוזגים. מי שרוצה סוכר, מוסיף לו.

לתחילת הכתבה