חובה לצלם - מסלולים בהם הנוף עוצר נשימה

המיטב של מכתש רמון
אי אפשר להישאר אדיש למראה המרהיב של מכתש רמון – תופעה עולמית ייחודית בארצנו.
דרך היווצרותו מסקרנת והמסלולים סביבו הם הרפתקה לחובבי המדבר. ברגל או ברכב, אתם תבחרו. העיקר שתצלמו.
למסלול הטיול >>

הקניון הסודי של אילת
אין אחד שלא בילה בקניון שבעיר אילת. אך טרם הגעתם לעיר הנופש הדרומית, אתם חייבים לעצור בקניון האדום בנחל שני. כ-20 קילומטרים צפונית לאילת עצמה נמצא קניון. לא כזה אשר חנויות בו לרוב, אלא כזה אשר מתחתר באבן האדומה, אבן החול, אשר מקורה בימים קדומים. מסלול קליל ומעגלי המתאים עד מאוד כעצירת התרעננות בדרך אל או מאילת.
למסלול הטיול >>

מצדה והנוף מהארמונות הצפוניים
לא בחסד אלא בזכות זכתה מצדה בתואר אתר מורשת עולמית. המבצר, שהיה למעוז האחרון של היהודים במרד הגדול, הוא פרי יצירתו של המלך הורדוס. פרט לשרידים הארכיאולוגיים המרגשים מיקומו של המבצר על הורסט (גוש סלע מורם) חושף אותו לנוף ים המלח הקסום. מי יודע, אולי בכל בוקר היה יושב הורדוס בארמונו הצפוני עם כוס קפה ביד ופשוט נהנה מהנוף. האתר מסודר והטיול בו נוח גם בימים חמים.
למסלול הטיול >>

הרי ירושלים – קלף מנצח
עלינו להודות לנחלים המתחתרים בהרי ירושלים על הנוף המקסים שהם יוצרים. טיול בנחל כסלון וכרמילה הוא חובה לכל מצלמה. מטיבי לכת, משפחות, שבילסטים – כולם מוזמנים ויכולים למצוא את הדרך ליהנות מהטיול.
למסלול הטיול >>

חובה לצלם - בעלי חיים ייחודיים לשמורה

עין גדי, עין גדי
עין גדי היא שכיית חמדה מקסימה בנוף של מדבר יהודה. תשאלו את היעל, הוא בטוח יסכים אתכם. בין אם זה תוך כדי נסיעה או על הרכס מן הצד השני, תמיד תהיו מוכנים עם המצלמה בין הידיים. עוד בשמורה: מעיינות זורמים, בית כנסת עתיק, מקדש מהתקופה הכלקוליתית, שפנים ונוף יפה.
למסלול הטיול >>

פרא של טיול בבורות לוץ
בסוף העולם, בהר הנגב הגבוה, נמצא אזור שנדמה לפעמים שכף רגל לא דרכה בו, אך רגלי פרא בהחלט כן. בעקבות צייד נכחדו הפראים מאזורנו אולם בעשורים האחרונים נעשו מאמצים של רשות הטבע והגנים להשבת חמורי המדבר לנגב. היום, יש קרוב למאה פרטים המשוטטים בין מכתש רמון לבורות לוץ. בנוגע לאזור עצמו, בורות המים ושפע הפריחה באביב מעידים שאת סגולות המקום גילו כבר לפני אלפי שנים. מסלול טיול המשלב פריחה, ארכיאולוגיה ונוף מדברי מרהיב, מאפשר טיול מעגלי, קצר או ארוך ומומלץ במיוחד באביב ופחות בקיץ - שווה להכיר.
למסלול הטיול >>

זה לא מטוס ולא סופרמן, אז מה זה?
בקעת צין והמסלולים הסובבים אותה מושכת אליה לא רק מטיילים. בשעות הבוקר המאוחרות, אחרי שהאדמה התחחמה טיפה, ייתכן ותזכו לראות את העופות המקננים בשמורה כמו הנשר והעיט. אם יתמזל מזלכם אולי תהיו הראשונים למצוא פרס מרחף לו בטבע. כמובן שאחרי מלאכת הצילום מומלץ לפנק את עצמכם בעין עקב המיוחד הצובע את המדבר בירוק.
למסלול הטיול >>

חובה לצלם – נוכחותו של האדם בנוף

בעקבות מרד בר כוכבא
הטיול הבא מחייב שימוש בפלאש מסיבה אחת פשוטה: לוחמיו של בר כוכבא חצבו שפע מחילות מסתור בהם תזחלו ותתעדו את עצמכם. הטיול מציע ביקור בשני כפרים עתיקים המשופעים במערות המהוות אטרקציה לכל ילד ומבוגר . הטיול לא קשה כלל ומתאים לכל בני המשפחה. לא לשכוח להביא פנס.
למסלול הטיול >>

מושבת כורי נחושת
צילום אוויר של פארק תמנע חושף המון המון עיגולים לבנים העונים לשם "צלחות". במה מדובר?!
במשך אלפי שנים, עוד בתקופת מצרים הקדומה היה אזור תמנע מפעל להפקת הנחושת. הצלחות הן למעשה בורות כרייה שנסתמו במשך השנים ובנוסף לאלו תוכלו לטייל במגוון המסלולים בבקעת תמנע, לזחול בתוך מחילות הכרייה ולהבין כיצד כרו נחושת ולמי התפללו תושבי המקום. אחרי זה אפשר להמשיך לאילת ולנפוש בחוף הים.
למסלול הטיול >>

סוחרי תבלינים ובשמים
בלב המדבר, אחרי שגמענו מרחקים וימים, הגענו סוף סוף למקום בו אפשר לנוח – ולהצטלם. הערים הנבטיות בנגב זכו להיות אתר מורשת עולמית בזכות ייחודן ויופיין. הנבטים, אשר היו לסוחרים בעת העתיקה הפכו לתושבי קבע עם הזמן עד אשר קנו להם שביתה כאן ברחבי הנגב. טיול בעיר הנבטית ממשית פותח לכם צוהר לטכנולוגיה עתיקה לאגירה של מים, שוק מקומי ואורח חיים מדברי תחת שלטון רומי קשה עורף.
למסלול הטיול >>

טיפ לשדרוג חווית הצילום בשטח

הטיפ של אלון בר גורל, מנכ"ל "יומן מסע": במהלך הטיול, בעיקר בזמן העצירות לקפה, תוכלו להסתובב ולחפש בעלי חיים קטנים כמו חרקים ומעופפים, תוכלו למצוא אותם בסבך או ליד מקווי מים - בדיוק לרגעים כאלה הביאו את עדשת המקרו שלכם. לעיתים נראה כי בעל החיים קטן ועצם הצילום שלו מהווה עניין אך לא תמיד כך הדבר, גם בעל חיים ולו הקטן ביותר יצטלם טוב יותר אם ניצור סיפור מעניין סביבו!

לתחילת הכתבה