מסכמים שבוע בחיק הטבע

[9:00-12:00] סיור בעיר הקודש
סוף השבוע בפתח ואווירת השבת מתקרבת. רגע לפני שמסכמים שבוע אפשר, מומלץ להקדיש את הבוקר של יום חמישי לטיול בעיר העתיקה, בכנסת או באחד מן השווקים הסובבים את העיר. לצורך כך תוכלו להיעזר במדריך האטרקציות המרכזיות של ירושלים, המצורף לכם כאן.

למדריך האטרקציות בבירה >>

למעוניינים, במהלך חודשים יולי-ספטמבר יוצאת לדרך תערוכת עולם הרכבת: תערוכת ענק מודולארית, המציגה את עולם הרכבות מתקופות היסטוריות שונות (מקיטור ועד רכבות חשמליות). התערוכה מאפשרת לצופה לחוות את עולם הרכבות, החל מדגמים המוקדמים שיוצרו עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ועד הרכבות המשוכללות ביותר בעולם, הקיימות כיום.

למידע נוסף אודות התערוכה>>

[12:00-18:00] הרי ירושלים - מרגישים את השבת באוויר
שטנו בנהר הירדן, טיילנו בגליל העליון, נפשנו על חוף הים וסיירנו בערים ואוטוטו מגיעה הקייטנה של טיולי לסיומה. לכן, נסגור את המעגל ונחזור אל חיק הטבע שכולנו אוהבים. טיול קליל, יפה עם אתר קמפינג מסודר באחד מן המקומות היפים שבהרי ירושלים - שמורת הסטף. אחרי שנלמד חקלאות הררית מהי, נסע אל יער עמינדב, נפרוש את ארוחת הצהריים, הפוייקה או מבחר הגבינות והיינות שהבאתם עמכם ונסכם את השבוע בו טעמנו (ממש בזעיר אנפין) מיופיה של ארצנו.

לשמורת הסטף וטיול בהרי ירושלים

איך מגיעים: נצא מירושלים לכביש ירושלים תל-אביב (כביש 1). יש לרדת במחלף הראל לכביש 3965 לכיוון דרום. בכיכר השלישית יש לפנות ימינה (צפונה) לכביש 395. ניתן לעקוב גם אחר השילוט לשמורת הסטף. למסלול הטיול לחץ כאן.

קמפינג ביער עמינדב

איך מגיעים: נחזור חזרה לכביש 395 ונסע לכיוון מזרח (לכיוון עין כרם). בכיכר הראשונה נפנה לכביש 386. נחלוף על פני בית החולים הדסה עין כרם ולאחר כמה דקות נפנה ימינה לכביש 3877, לכיוון אורה ועמינדב. מתחם החניה ביד קנדי. לאתר הקמפינג יער עמינדב >>

חזרה לקייטנה של טיולי קיצי, לתוכנית ימי השבוע האחרים >>

טיפ-תוּש: איך ליהנות בטיול ללא עקיצות יתושים!

כדאי לשים לב איפה אתם מחליטים לשבת להפסקה. אמנם לשבת ליד מים נשמע כמו רעיון נחמד ומרענן, אבל שימו לב שמדובר במים זורמים. מקווי מים עומדים הם בית גידול קלאסי ליתושים ואזור פעילותם הטבעי, כך שעדיף להתרחק מהם ככל האפשר. לטיפים נוספים לטיול ללא יתושים >>

באדיבות פֶנֶגֶד-תוּש - מגבונים דוחי יתושים