בשיתוף "מלונות מטיילים"

עוצמה מטורפת: 4 טיולים למפלים ולזרימות החזקות

בזמן סערה השיטפונות הם הכוכבים של המדבר, אבל חכו שתראו את הצפון אחרי השלג והגשמים! אספנו לכם ארבעה מפלים שחובה לבקר בהם ממש עכשיו - תפסו את הרגע ובואו לראות אותם כשהם זורמים בשיא העוצמה, עושים המון רעש ומרטיבים אתכם ברסס של מים!
| 08/01/2019

בכתבה זו:


מפל הבניאס: להביא אטמים!

על אף שהוא לא גבוה, מפל הבניאס מפחיד בעוצמתו, שכן המים הרבים נופלים מהר וחזק ויוצרים מחזה נדיר. ממפרסת העץ שבקצה הגשר התלוי תוכלו לצפות בפליאה על המפל המדהים הזה. ההגעה למפל איננה מסובכת, מתאימה לכולם וכוללת הליכה בקניון בזלתי מרשים ביופיו. הביקור במקום חובה וניתן לשלב אותו עם מסלולים נוספים באזור כולל ביקור בגן הלאומי ובמקדשים המיוחדים שהיו במקום.

קבלו טעימה, ורק תדמיינו איך זה לראות את זה בלייב!

נחל סער – המפורסם שבנחלים של אחרי

סערה עושה רק טוב לנחל סער, התוחם בין פסגות החרמון לבין רמת הגולן. הנחל, שמנקז את בקעת יעפורי ונשפך לנחל חרמון (בניאס), ידוע בזרימתו המרשימה והיפה עם בוא הגשמים. בחלק היפה של המסלול זורם הנחל בין אבני הגיר של החרמון לבין אבני הבזלת של הגולן. בעבר, היה  ואדי חשבה (שמו הערבי של נחל סער) לאיתן, אך עם הגברת השאיבה הפך להיות מקום שמתעורר רק בחורף, כאשר ספיקת המים עולה על ספיקת המשאבות. אם עדיין לא יצא לכם לבקר בנחל – זה הזמן.

וככה מפל סער נראה אחרי הגשמים:

נחל עיון ומפל התנור – הפנינה של אצבע הגליל

זהו מסלול באורך שני קילומטרים, שמתאים גם למשפחות, באחת מהפנינים היפות בארצנו. הנחל, מתחיל את זרימתו בבקעת עיון, אזור חקלאי פורה בדרום הלבנון וסופו בהטייה מלאכותית אל נחל שניר (החצבאני). בחורף, מצטרפים לזרימת הנחל מי הגשמים של הרי הלבנון בהם יורדים למעלה מאלף מילימטר גשם בשנה בממוצע. במהלך חייו, התחתר הנחל ויצר נקיק עמוק ובתוכו ארבעה מפלים. עם בוא החורף והגשמים הופך נחל עיון ומפל התנור לאבן שואבת וגועשת.


מפל התנור בנחל עיון  בקיץ – ואתם חייבים לראות איך הוא נראה עכשיו! |
צילום: יוחאי כורם

נחל עיט – תצפית שכדאי להכיר

על ציר המפלים ברמת הגולן, ממש בסמוך לכפר האמנים אניעם זורם לו נחל עיט. הנחל, הוא אחד מיובליו של נחל יהודיה ולאורכו שפע שכיות חמדה חבויות. אחת מהן היא התצפית על מפל עיט. הליכה קצרה ומסודרת תוליך אתכם לעבר המפלים, חלק ממנה אף נגיש לבעלי מוגבלויות. האתר הוא מקום נהדר למנוחה, פיקניק או הפסקת קפה בשפע המסלולים של רמת הגולן.

וככה מפל עיט נראה ממש עכשיו:

איך תוכלו לראות את המפלים וגם לישון בסטייל באזור?

יצא לכם פעם לנסוע על כביש 9779, וממש לפני העלייה על גשר יוסף, בסמוך לקיבוץ שדה נחמיה, לראות מתחם מיוחד עמוס בבקתות עץ מסקרנות? המקום נקרא כפר הנופש הויליג’ (או מלון מטיילים על הירדן, שניהם תופסים) והוא ללא ספק אחד מהמקומות השווים ביותר שאפשר להתארח בהם בצפון.

תמצאו שם בקתות עץ שיתאימו למספר האנשים שאתם מגיעים, בין אם אתם זוג ובין אם אתם משפחה. אורחי הויליג’ נהנים מארוחת בוקר גלילית מפנקת ומנוף משגע אל הפסגות המקיפות את עמק החולה. מהויליג’ תוכלו לצאת למספר רב של טיולים מרתקים ותוכלו לראות את כל אחד מהמפלים השוצפים שהזכרנו למעלה.

למידע נוסף על כפר הנופש הויליג’ » 

והנה עוד טיולים שיעניינו אתכם:

תגובות

טוען תגובות...