קצת על אנ"א

אנ"א (אגודת אכסניות הנוער בישראל) היא עמותה שנמצאת תחת חסותו של משרד החינוך ופועלת בשני תחומים עיקריים: האחד הוא מתן שירותי תיירות, לינה ואירוח למטיילים מהארץ ומחו"ל. מן הצד השני פועלת העמותה לטיפוח הכרת ואהבת הארץ. האכסניות פרוסות בכל רחבי הארץ, מתל-חי ועד אילת, ומבחינת תנאים, נבנו לפי תקני משרד התיירות: שירותי האירוח כוללים חדרים ממוזגים, חדרי אוכל כשרים, מועדון, חדר טלוויזיה, מגרש ספורט, מדשאות, ובחלק מן המקומות גם בריכה וחוף רחצה מורשה.

מטיילים סביב אנ"א ערד

מה מתחשק לכם? מסלול למיטיבי לכת? אולי דווקא מסלול משפחתי עם מים? ללנים באנ"א בעיר ערד יש מספר אפשרויות לטיול מגוון, גם ביום חם. במרחק נסיעה קצר תוכלו ליהנות מנווה מדבר מדהים. מסלול הטיול מצוק תמרור לעין בוקק מתאים לשוחרי ההליכה המדברית וגם למשפחות. לשתי קבוצות המטיילים מחכה במסלול הנביעה השופעת והמרעננת של עין בוקק.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
עין בוקק (צילום: מיקי קרמזין)

רוצים לעלות את האתגר? מגיעים יחד עם המשפחה המורחבת? פרא המדבר תספק לכם ג'יפונים לטיול בנהיגה עצמית, גלישת מצוקים וארוחות שטח. אם אתם מאלה שאוהבים לסייר ושוחרי ידע, דני אפיק מציע לכם סיור בן שעתיים לנחל צאלים הנמצא בסמוך לערד. הסיור חושף אתכם לשינויים שחלים באיזור ים המלח ובניהם תופעת הבולענים, השאיבה, וההתייבשות המואצת.

לא משנה מה תחליטו בסופו של דבר - העיקר שיהיו לכם מיטה, מזגן ומקלחת לחזור אליה בסוף היום. באכסניית אנ"א בערד 53 חדרי אירוח, חדר אוכל ואינטרנט אלחוטי בכל רחבי האכסניה.

לפרטים נוספים על אכסניית אנ"א ערד >>

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
אכסניית אנ"א ערד

מטיילים סביב אנ"א מצפה רמון

מכתש רמון הוא כמו מגרש משחקים. תכנסו אליו ותתחילו להשתולל: גבעה המזכירה נגרייה נטושה, קיר עם שרידי מאובנים דמויי חלזון ענק (אמוניט), תצפיות מרהיבות, מסלול קצר ומדליק (גבעת חרוט), מסלול משפחתי בנחל המנקז את המכתש (פרסת נקרות) ואיך לא חניון חולות צבעוניים. לבוחרים להתארח באנ"א מצפה רמון מומלץ להכיר את המיטב של מכתש רמון. אחרי שחזרתם מהטיול, ורגע לפני שאתם חוזרים לאכסנייה, צאו לסיבוב במצפה רמון. תגלו שם אנשים אדיבים, מסעדות מיוחדות (חפשו את ''הדסער'') ויעלים שמדי פעם יקפצו לכם פתאום לכביש.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
נוף למכתש רמון (צילום: יוחאי כורם)

מיד אחר כך, אחרי שטיילתם ביום, נחתם קצת באכסנייה ואפילו הסתובבתם במצפה. נזכיר לכם שאתם במדבר ובלילה זה בדיוק הזמן לתצפית כוכבים. "בטבע" הינו מרכז הדרכה המגיע אליכם. באמצעות טלסקופים וצייני לייזר תכירו את שמי המדבר ותעטפו את הביקור שלכם בהר הנגב בצורה כזאת שחוויתם מדבר על כל גווניו.

גם כאן, מספקת אכסניית אנ"א מצפה רמון לאורחיה חדרים ממוזגים, חדר אוכל כשר, טלוויזיה בלווין וגם בית כנסת.

לפרטים נוספים על אכסניית אנ"א מצפה רמון >>

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל

לתחילת הכתבה