לרוב כשאנחנו יוצאים טיול, אנחנו רק מבקרים בטבע, ולא ממש מתנהלים כחלק ממנו. למרות שאנחנו אוהבים את הטבע וכמהים לחיבור איתו, אנחנו דווקא מתגוננים מפניו – מהחושך, מהחום והקור ומפגיעת בעלי חיים וצמחים.

סדנת למטייל בדרך הטבע בהדרכת הצוות המקצועי של "שומרי הגן" מזמינה אתכם להסתכל על הטבע בצורה שונה, להבין איך הוא עובד מבפנים, לקבל תחושת ביטחון ורוגע בטבע, ולרכוש כישורי סיירות יחודיים, שבזכותם תיהנו בטיולים הבאים שלכם הרבה יותר.

הכלים המיוחדים שתקבלו בסדנה

(לחצו על כל אחד מהסעיפים לפירוט)

טכניקת התבוננות: פיתוח עין הצלם ● טכניקת התבוננות: ראיית ינשוף ● טכניקת הקשבה: שמיעת הצבי

טכניקת הליכה: הליכת שועל ● מבוא לגששות  בישול בשטח ● בחירת מקום לינה

כמה מילים ממי שכבר חווה את הסדנה

מידע שימושי על הסדנה

הסדנאות הקרובות

מהרו להרשם – מספר המקומות בכל סדנה מוגבל ל-10 משתתפים!

שימו לב: ​לאחר ההרשמה המדריך יצור עמכם קשר על מנת לשריין את מקומכם באמצעות כרטיס אשראי. הפרטים הם לפיקדון בלבד - התשלום עצמו יתבצע באמצעות צ'ק ביום הראשון בסדנה.

משך ומיקום הסדנה

הסדנה תתקיים ביערות הכרמל, משעה 10:30 בבוקר עד שעה 12:00 בצהריים למחרת, כולל פעילות לילה וארוחות שטח. הלינה על מזרנים במאהל שטח (יש להביא שק שינה).

  • טלפון למידע נוסף: 052-8345834 (עופר)

עלות ההשתתפות בסדנה

מחיר מיוחד לגולשי "למטייל": 350 ₪


הנה טעימה קטנה ממה שמחכה לכם בסדנה:טכניקות התבוננות: פיתוח עין הצלם – גישת התייר התמידי
זוכרים איך מרגיש הרגע הראשון שבו רואים משהו חדש ומיוחד? העין קולטת אותו והלב מתמלא אושר. אבל מה קורה כשעוברים ליד סתם עוד אבן, שיח או עץ רגילים? בסדנה תלמדו איך להיות מופתעים מכל דבר בטבע, פשוט ככל שיהיה, כאילו פגשתם בו לראשונה, ולמצוא בו את אותו יופי ראשוני.

טכניקות התבוננות: ראיית ינשוף – מתבוננים על העולם אחרת
לרוב כשאנחנו הולכים בשביל, אנחנו נוטים להוריד את המבט כלפי מטה, כדי להרגיש בטוחים בצעדים שלנו. אך אם נלמד להתבונן בעולם כמו הינשופים, נפתח את הראייה שלנו למרחב, נקלוט בו כל תנועה ולא נפספס כלום.

טכניקת הקשבה: שמיעת הצבי מתחברים לצלילי הטבע
בעלי החיים יודעים לספר זה לזה על סכנה מתקרבת, בין אם מדובר באדם, רכב או חיית טרף. איך הם עושים זאת? הם קשובים לצלילי הטבע שמשתנה סביבם, ומעבירים ביניהם מסרים. בסדנה תלמדו לשמוע את העולם בצורה עמוקה וממוקדת ולהבין את הרחשים הקטנים ביותר, ממש כמו החיות.

טכניקת הליכה: הליכת שועל  ללכת כפי שהבריאה תיכננה
פעם, הרבה לפני המצאת הנעליים, היו אנשים הולכים יחפים בלב היער, וגם אתם עומדים לעשות את זה! "אבל מה אם נדרוך על משהו וניפצע?", אתם בטח חושבים עכשיו. בדיוק בשביל זה תלמדו לפסוע בהליכת שועל - טכניקה מיוחדת שתאפשר לכם להתמתמזג עם הקצב הטבעי של השטח, ולחוש אותו ברגליים בלי להסתכל כדי לבחור את הצעד הבא, כך שהעיניים יתפנו לקלוט את כל היופי של הטבע.

מבוא לגששות
העולם לא ייראה שוב אותו דבר, לאחר שנבין שאין סביבנו מטר שאינו מלא עקבות המספרות סיפור. בסדנה תעשו צעדים ראשונים בעולם הגששות, שיעזרו לכם לראות דברים שנמצאים סביבכם באופן קבוע, ואולי מתפספסים כשרצים מנקודה לנקודה. אז מה עבר פה בזמן שישנו? דורבן? פרה? או מטייל מצוי?

טכניקת בישול בשטח
בסדנה תלמדו לבנות מדורה, תבינו את הדינמיקה של האש ותקבלו הנחיות וטיפים לתפעול נכון של מכשירים וציוד ייעודי לבישול. וכשתכירו את המידע החשוב, יתחיל הכיף באמת עם תחרות "מאסטר שף בשטח" שתקבע מיהו הבשלן הטוב ביותר, תחרות צ'יזבטים סביב המדורה, וכמובן: תה מתוק לסיום היום.

בחירת מקום לינה
בסוף יום טיול כל מה שרוצים הוא לשים ת'ראש על דיונה, ולהירדם. אבל בחירה נכונה של מקום הלינה יכולה לשדרג לכם משמעותית את הלילה בחיק הטבע, כך שבבוקר תקומו רעננים ועירניים יותר. העקרונות הבסיסיים שתלמדו בסדנה יעזרו לכם להרגיש בכל מקום בטבע כמו בבית, וליתר דיוק, בחדר השינה.


כמה מילים ממי שכבר חווה את הסדנה

"עשיתי בסדנה דברים שמעולם לא דמיינתי שאעשה וכאלה שלא ידעתי שאפשרי בכלל לעשות! קיבלתי כלים להרחיב את איך שאני קולטת את הטבע, ואני יודעת שעכשיו אני אקבל הרבה יותר מכל טיול. הדבר הכי טוב שקיבלתי זה תחושת הביטחון בטבע – הרגשה שאדם הוא לא נגד הטבע אלא חלק ממנו, הבנה שהטבע יכול להיות ממש הבית שלך לכמה ימים. השתנתה לי צורת המחשבה" (מיכל מחיפה)

"הסדנה חידדה לי את ההכרה שאנחנו חלק בלתי נפרד מהטבע, ושהטבע הוא חלק מהחיים. זה היה זמן מעולה להתבוננות והבנה של מה אני רוצה ולאן אני הולך, חוויה מאוד מעצימה" (בעז מחיפה)

"אלה היו יומיים מדהימים, שהרגישו כמו הרבה יותר, בגלל כמות הידע שצברנו בזמן כזה קצר. קיבלתי המון ערך מוסף לחיים, ממליצה לכל אחד לעבור את החוויה הזו ולהתחיל להתבונן אחרת" (אינה מירושלים)

"בתור אחד שמטייל הרבה, הבנתי דברים שקודם לכן עשיתי בעצמי אבל לא הבנתי את המשמעות שלהם. חוויה מעולה ומומלצת לכל מי שמתחבר לטבע ואוהב לטייל" (יניר מנווה איתן)

"זו הייתה חוויה מדהימה, שמהדהדת בי עדיין מאוד חזק. לקחתי את הדברים שלמדנו הלאה לטיולים, ובכלל לחיים" (שי-לי מתל אביב)

"אחרי הסדנה הרגשתי אנרגיות מחודשות שלא הכרתי ורצון להיות בסביבה טבעית כמה שיותר. מומלץ לכל מטייל!" (יניב מיבנה)

"למדתי להסתכל על הטבע אחרת, הבנתי שאני אחד איתו ולא חיצוני לו" (דניאל מרמת השרון)