שיר בלב: מסלול מוזיקלי בנחל חלילים

שמתם לב פעם עד כמה הטבע מלא במוסיקה? הרוח ששורקת בין העצים, הציפורים ששרות שירים בלחן עממי, הזיקיות שמלוות את הניגונים עם רשרושים עדינים, וכמובן – אנחנו המטיילים, שמתחילים לפזם בלי לשים לב ברגע שאנחנו מתחילים לצעוד באוויר הפתוח. אם ככה, מה הפלא שבהרי ירושלים שוכן גם נחל שקרוי על שם כלי נגינה?

גולת הכותרת של נחל חלילים היפהפה היא כמובן מערות חלילים המרתקות. המערות, שנוצרו בעקבות המסה של הסלע, נקראות כך מכיוון שהן נראות כמו הפתחים שעל גבי החליל, שאותם סוגרים ופותחים עם האצבעות על מנת להשמיע צלילים שונים.

גם צלילים של ממש מחכים לכם כאן – אחרי שתסיימו להתפתל במבוך המערות, מומלץ לתפוס פינה שקטה לצדן ולהקשיב לקונצרט של שלל ציפורי השיר שמבלות כאן: צופית, חגלה, נקר סורי, חנקן אדום-ראש, עורבני, ועוד.

וכמו בסוף של שיר אהוב, מחכה לכם גם הפעם פזמון שווה במיוחד: עיינות תלם – מעיין מקסים עם בריכה, שבה תוכלו להינות מטבילה מרעננת.

רוקנרול בטבע: עולים על גלגלים בהרי ירושלים

אחרי שנהנתם מהמנגינה השלווה של הטבע, אתם מוזמנים לחוויה מעט פרועה יותר עם חברת "מצוק". כאן תוכלו ליהנות משריקות הרוח באוזניים בטיול אופניים, או להתענג על צלילי נהימות המנוע בטיולי תומקארים, ריינג'רים, רייזרים או ג'יפים.

באופן עצמאי או מודרך, תצאו  אל הנופים היפהפיים של הרי ירושלים, ותוכלו לבחור מבין שלל מסלולים, לפי הקצב שלכם: טיולים אתגריים, טיולים ליליים לאור ירח, טיולים זוגיים רומנטיים ועוד.


טיול שטח עם חברת "מצוק"
(צילום: אלון קירשברג)

שיר ערש: חניון לילה עין חמד

אחרי שהתפרענו, הגיע הזמן להרגיע את הדופק, ויש לנו בשבילכם פנינת טבע אמיתית שמתאימה בדיוק בשביל זה. והחדשות העוד יותר טובות? כאן אתם עומדים ללון הלילה!

בלב הגן הלאומי עין חמד מחכים לכם מרחבים ירוקים שבהם תוכלו להציב את האוהל שלכם, בין עצים לבין שלל יובלי מים קטנטנים ובריכות קסומות. בנוסף לאלה תמצאו במקום גם ברזיות, שירותים ואף עמדת בישול לשימושכם.


חניון הלילה עין חמד (צילום: רשות הטבע והגנים)

מנגינה של בוקר: להקשיב לפכפוך המים בעין לימון

בוקר חדש – שיר חדש בלב! את היום הזה אנחנו מציעים לכם לפתוח לצלילי "מים בששון" במעיין עין לימון. המעיין היפה הזה נובע מתוך מערה אל תוך בריכה בעומק המותניים בערך, שאוגרת את המים ומוכנה לארח אתכם לטבילת בוקר מרעננת.

אחרי שתתרעננו במים, תנו לעצמכם רגע של מנוחה בצל העצים שלצד המעיין, תנשמו עמוק אויר צלול כיין ותקשיבו עוד קצת למוסיקה של הטבע, רגע לפני שחוזרים הביתה.


עין לימון (צילום: יוחאי כורם)

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" »