רצועת החוף הצפונית והגליל המערבי היפהפיים הם יעדי טיול נהדרים שמתאימים לכל עונות השנה, אבל יש שלל הרפתקאות, מהן כמה רטובות במיוחד, שבשבילן מומלץ להגיע לאזור דווקא בתחילת הסתיו. למזלכם, תפרנו לכם תכנית מיוחדת ליום טיול שלם ועוד קצת בנופי החוף הקסומים. ומה נשאר לכם לעשות? רק לטייל! 

 
מה מחכה לנו היום:
 

בדרך צפונה: הגנים הבאהיים והמקדש הבאהי בעכו

את הטיול שלנו להיום נתחיל דווקא ברגע נדיר של רוגע, שלווה ויופי ייחודיים. אמנם אנחנו רגילים לשמוע על הגנים הבאהיים בהקשר של חיפה, אך לגנים הגדולים והמפוארים שבכרמל יש אחים קטנים לא פחות מרשימים בגליל המערבי – גני בהאג'י שמצפון לעכו. הגנים היפהפיים עשירים בצמחייה מטופחת שמסודרת בצורה המוקפדת שמוכרת לכם מהגנים שבחיפה.

במרכז הגנים תמצאו את אחת מהנקודות החשובות ביותר לבהאיים – אחוזתו של בהא-אללה, מייסד הדת וכן המקדש שבו נקבר. מומלץ לשוטט בנחת בין שבילי החצץ הצבעוני ופשוט ליהנות מהפסקה רגועה ושלווה במיוחד, לפני שיום הטיול הסוער שלנו מתחיל!

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
הגנים הבהאיים בעכו
 | צילום: יוחאי כורם

בין תכלת לתכלת: מתל אכזיב לראש הנקרה

חופה הצפוני של מדינת ישראל מזמן לנו טיול לא ארוך ומקסים שמפגיש אותנו עם ארכיאולוגיה, צמחיית חופים ותופעה גיאולוגית מרתקת. המסלול עובר בין תל אכזיב שבו היסטוריה עתיקה גם חדשה, וממשיך עם תצפית לאיי נחליאלי, שחף ותכלת. הסיום הוא הדובדבן שבקצפת, ביקור בראש הנקרה – במבוך סלעי בו הים מתנפץ מימינכם, משמאלכם ואף מתחת לרגליכם.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
תצפית דרומה מראש הנקרה | צילום: יוחאי כורם

זה הזמן להירטב: אטרקציות ימיות בטרק ים אכזיב

אחרי שלאורך היום ראיתם את הים משלל זויות שונות, הגיע הזמן לחוות אותו ממש. ב"טרק-ים אכזיב" מציעים לכם חוויה ימית מרגשת עם שלל אטרקציות: תוכלו לשוט בסירות טורנדו מהירות על פני מי הטורקיז מחוף אכזיב לראש הנקרה, ולעבור מתחת למצוקים המרשימים והנקרות.

חובבי האתגרים שביניכם יוכלו לעלות על סאפים וקייאקים ולחתור בעצמם, הילדים יוכלו ליהנות מפארק מים אתגרי ועל החוף יחכו לכם אירועי חוף שונים לילדים משפחות וקבוצות.

צילום: טרק ים אכזיב
עולים על הגל | צילום: טרק-ים אכזיב

מסיימים עם לילה על החוף: חניון לילה גן לאומי אכזיב

ידוע שיום של ים הוא יום שמסיימים עייפים במיוחד, אך מרוצים. את היום הזה אתם מוזמנים לקנח עם עוד קצת אויר של ים בנחיריים – עם לינה בחניון הלילה שבגן הלאומי אכזיב, שנמצא ממש על יד החוף. בתחומי החניון תמצאו שטחי קמפינג רחבים להקמת אוהלים, שולחנות פיקניק ופינות מנגל לארוחת הערב שלכם, וכמובן שירותים, ברזיות ומקלחות, שבהן יש גם מים חמים בשעות הערב. לנוחותכם, חניון מואר בשעות החושך, ואם תרצו, תוכלו אפילו לחסוך מעצמכם חלק מהאריזות ולהשכיר מזרוני שטח במקום.

ומה בבוקר שלמחרת? כשתאיר השמש ותתעוררו, תוכלו לקום היישר לרחצה בין הגלים היפהפיים בחוף המוכרז שנמצא בסמוך לגן הלאומי.

  • זמני פתיחה: בין פסח לסוכות, בתאום מראש (לקבוצות: כל השנה בהזמנה ובתאום מראש)
  • איך מגיעים: החניון ממוקם על כביש 4 בין נהריה לראש הנקרה, מצפון לקיבוץ גשר הזיו.
  • להזמנות ומידע נוסף: 04-9823263 או 3639* או באתר האינטרנט »